Stukanie do mych drzwi

"Wówczas rozgląda się i poznaje odpowiedź. Nie są tu po to, żeby mu pomóc. Pragną jego cierpienia. Ci chorzy szaleńcy z niezmywalnymi, przepojonymi złem szerokimi uśmiechami zjawili się tu tylko po to, by wyrządzić mu niewyobrażalną krzywdę. I osaczają go, osaczają..." Interesująca propozycja czytelnicza, dobre otwarcie serii o sierżancie Nathanie Codym, detektywie całkowicie oddanym pracy, wcześniej zaś doskonale sprawdzającym się w roli tajniaka. Bohater z dramatyczną i intrygującą historią w tle, usilnie walczący z demonami przeszłości, pragnący życiowego oddechu i stabilizacji. Dość zagadkowa postać, z którą zapewne mocniej zaprzyjaźnimy się w kolejnych odsłonach, gdyż wiele jeszcze aspektów jej dotyczących wymaga wyjaśnień i uzupełnień. Książka przyciąga interesującą fabułą, osobliwymi sytuacjami, jak choćby motywem ptaków wysuwających się na znaczącą pozycję w scenariuszu zdarzeń. Zgrabnie przeplatane zajmujące wątki, sporo mocnej i porywającej akcji, co prawda nie ma aż tak dużo napięcia, jak byśmy się spodziewali po thrillerze, lecz nie brakuje tu kryminalnych dreszczy, wywołujących silne wrażenia, jak choćby tych z pierwszych stron książki. Odpowiada mi styl, w jakim prowadzona jest powieść, dynamicznie, ale też z chwilami spokojniejszej narracji, tajemniczo i zaskakująco, szybko dałam się wciągnąć i zaangażować. Książkę czyta się z zaciekawieniem, skłania do analizy zachowań mordercy, głębszego wejścia w jego psychikę, dociekania źródeł okrucieństwa i szaleństwa. Thriller, przy którym można się dobrze zrelaksować, podnieść nieco czytelniczą adrenalinę, zapewnić atrakcyjny wieczór z książką w ręku. Wydaje się, że pozostanę w tej serii na dłużej, sięgnę po kolejny tom, licząc na intrygującą przygodę. Nathan Cody i Megan Webley zostają przydzieleni do rozpracowania brutalnych morderstw dokonanych na policjantach. Tropy prowadzą do bardzo kontrowersyjnej sprawy sprzed lat, najwyraźniej jeszcze nie do końca wyjaśnionej, w której wizerunek policji nabrał mocno negatywnego wydźwięku w oczach opinii publicznej. Wartko przemykamy po kolejnych zaskakujących wydarzeniach, pojawiają się nowe okoliczności, rozszerza się spektrum możliwych interpretacji i przypuszczeń odnośnie prawdopodobnego sprawcy. Momentami staje się mocno sensacyjnie, zaciska się pętla dostępnego czasu i wzrasta poziom niebezpieczeństwa czyhającego na głównych bohaterów. Skąd czerpać siły na walkę nie tylko z mordercą, ale również z własnymi wspomnieniami z przerażających zdarzeń? Jak szybko ustalić tożsamość sadysty, którego czyny wstrząsają liverpoolskimi gliniarzami? Dlaczego sprawca zdecydował się na tak wyjątkowo podstępną, przebiegłą i perfidną zabawę z detektywami? Gdzie leży granica zła, błędnych osądów, fałszywych wyobrażeń i ekstremalnych wypaczeń uczuć? Jaki charakter przyjmują relacje między Nathanem a Megan, co ich łączy, a co dzieli? Czy wzajemne zależności okażą się przydatne, czy może wręcz odwrotnie, zaszkodzą efektywności dochodzenia? bookendorfina.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Stukanie do mych drzwi :

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-10-18
ISBN: 978-83-8069-475-0
Dodał/a opinię: Izabela Pycio

Zobacz opinie o książce Stukanie do mych drzwi

Kup książkę Stukanie do mych drzwi

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;