Tajemnica Bladego Konia

Blady koń to pub, nad którym mieszkają trzy staruszki. Nie są to zwykłe staruszki spędzające czas na szydełkowaniu. Uprawiają czarną magię. Mark Easterbrook - naukowiec i intelektualista - nie wierzy w takie głupoty, a miejscem zainteresował się ze względu na dziwne okoliczności - nagłe zgony osób, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Znajduje także tajemniczą listę, którą pozostawił ksiądz tuż przed swoją śmiercią.

Zagadka znajduje się na pograniczu rzeczywistości  i fantastyki. Czytając tę książkę zastanawiamy się, czy czarna magia naprawdę ma szanse na istnienie. Rozwiązanie tej zagadki zaskoczy nie jednego czytelnika.

Tajemnica Bladego Konia to oddzielna powieść Agahty Christie. Nie znajdziemy w niej jej słynnych detektywów. Tym razem głównym bohaterem jest Mark Easterbrook, który wraz ze swoją koleżanką, Ginger, próbuje rozwiązać tę okultystyczną zagadkę. Oboje są pomysłowi i nie ufni czarom.

Inną postacią wartą uwagi jest Ariadna Oliver. Sympatyczna, obdarzona bujną wyobraźnią pisarka kryminałów, prawdopodobnie w zamyśle miała być karykaturą samej Christie. Jest dobrą przyjaciółką belgijskiego detektywa, więc nie raz ją spotkamy. Choć w tej książce nie występuje za często, naprowadza jednak na właściwy trop głównego bohatera.

Jest to niezwykle ciekawa historia, od której nie możemy się ani na chwilę oderwać. Nie raz damy się złapać, że rozwiązanie tej zagadki jest nadnaturalne, a fakt, że według angielskiego prawa nie można nikogo skazać za morderstwo popełnione za pomocą magii sprawia, że można się obawiać braku rozwiązania sprawy!

Informacje dodatkowe o Tajemnica Bladego Konia:

Kup książkę Tajemnica Bladego Konia

Poirot prowadzi śledztwo
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Poirot prowadzi śledztwo

Nie istnieje sprawa, której nie rozwiązałby ulubiony detektyw Agathy Christie i jej czytelników, Hercules Poirot. Kradzież klejnotów znanej aktorki czy...

Córka jest córką
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Córka jest córką

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Agatha Christie, mistrzyni precyzyjnej intrygi kryminalnej, obdarzona niezwykle ciętym dowcipem, jest również autorką pełnych...