Tak krucho

Ciężko mi ocenić tę książkę. Przyznam szczerze, że "Tak blisko" średnio mi się podobało i miałam kilka zastrzeżeń. Szczególnie odnoście głównej bohaterki, które po prostu mnie irytowała. Postanowiłam jednak dać szansę "Tak krucho". Zwłaszcza, że jest napisana jak zauważyłam od strony Lucasa. Mam mieszane uczucia, ponieważ jak sięgałam po tę książkę byłam pewna, że jest to kontynuacja.

Jak dla mnie pisanie identycznej książki prowadzonej od strony drugiego bohatera, który też odegrał znacząca rolę jest po prostu pójściem na łatwiznę i rzutem na kasę. Jak się okazało bowiem poprzednia książka się sprzedała. Co innego gdyby wybrać bohatera drugoplanowego, żeby zapoznać czytelników z zupełnie inną historią dziejąca się w tym czasie.

Powiem tak, jak lubcie pikantny i zarazem romantyczny romansik z trudnym tematem ale nie macie wobec niego wielkich wymagań to książka może wam przypaść do gustu. W skrócie Jacqueline zostaje napadnięta przez studenta, który próbuje ja zgwałcić. W odsieczą przybiega przystojny buntownik. Jednak dziewczyna boi się do niego zbliżyć po trudnej sytuacji. Na dodatek niedawno zostawił ja chłopak, z którym była długi czas. Depresja po rozstaniu powoduje, że zdolna uczennica opuszcza zajęcia. Profesor daje jej szanse nadrobienia zaległości i przydziela jej tutora do pomocy. Niestety Jacqueline nie może się z nim spotkać ze względu na nawał godzin więc pisze z nim, mailowo. Jak się okazuje Landon, który pomaga jej w nauce jest Lucasem, który ją uratował.

„Tak krucho” natomiast napisane od strony Lucasa te same wydarzenia przeplatane wspomnieniami Landona (imię, którego Lucas wcześniej używał. Same te wspomnienia były ciekawe i przyjemnie się czytało.. Coś nowego. Autorka mogła się skupić tylko na nich. A jeszcze lepiej by było gdyby w poprzedniej części nie zdradziła przeszłości Lucasa. Czytelnikowi pozostałby taki niedosyt dlaczego chłopak zachowywał się tak a nie inaczej. Same bowiem przeżycia chłopaka są bolesne i mocno wpłynęły na jego psychikę. Chociaż i tak moim zdaniem nie tak dobrze odzwierciedlone jakbym chciała.

Przeczytałam jednak też znane wydarzenia od strony Lucasa. Tu mogę powiedzieć, że czytało mi się lepiej niż od strony Jacqueline. jedynym minusem było oczywiście to, że wiedziałam co się stanie. Jakby tą część trochę rozbudować, to pierwszej można by się było w ogóle pozbyć.

Fani namiętnych szczegółów na pewno znajdą tu coś dla siebie. Jest tutaj ich znacznie więcej. Oprócz bardziej szczegółowych scen z Jacqueline dostaniemy sceny z życia erotycznego młodego Landona. Jego rozterki miłosne, podboje i nieszczęśliwe miłostki.

Sam pomysł całościowo (odnoszę się teraz do obu części) na fabułę nie jest zły. Mógłby być tylko trochę lepiej wykonany.

Książka na pewno ma swoje plusy. Uczy tego, że z każdej życiowej tragedii można się pozbierać. Czy to gwałt, czy rozstanie, czy śmierć bliskiej osoby. Oczywiście wszystko zleży od charakteru przeżyć i psychiki poszkodowanego ale można powoli i stopniowo wyleczyć każda traumę. Książka mogłaby być pewnym rodzajem wsparcia dla osób, które coś w życiu przeżyły jednak nie jest do tego idealna. Autorka pokazała także, że związek gdzie jedna osoba narzuca wszytko drugiej nie jest dobry. Niestety wiele osób nadal w takich tkwi nie potrafiąc się postawić.

Nie należy także oceniać ludzi po wyglądzie. Chłopak z kolczykami, tatuażami, jeżdżący motocyklem może być wrażliwy, czuły i opiekuńczy. A dobrze wychowany gentlemen, potrafiący się ubrać i osiągający same dobre wyniki w nauce może okazać się po prostu dupkiem. Nie znaczy oczywiście, że to jakaś reguła, każdego trzeba poznać.

Dla luźnego spędzenia czasu można książkę przeczytać. Nawet obie. Zdobyć się na jakieś przemyślenia również ale nie oczekując fajerwerków.

Informacje dodatkowe o Tak krucho:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2014-10-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7686-291-0
Dodał/a opinię: Sadu

Zobacz opinie o książce Tak krucho

Kup książkę Tak krucho

Dobrze ci tak
Tammara Webber0
Okładka ksiązki - Dobrze ci tak

Reid Alexander jest śledzonym przez paparazzi celebrytą. Każda informacja o nowym związku, każde potknięcie natychmiast trafiają do mediów – nic...

Tam gdzie ty
Tammara Webber0
Okładka ksiązki - Tam gdzie ty

Emma stara się zapomnieć o wydarzeniach na planie filmowym. Rezygnuje z kariery w Hollywood i postanawia rozpocząć studia. Los bywa jednak przewrotny –...