Trening ciiiiszy dla dzieci

Każdy dobrze wie, jak ważna od czasu do czasu jest cisza, dorośli lubią usiąść i po prostu czasami nic nie robić, za to dzieci rozpiera energia, układają klocki, a za chwilę już rzucają się poduszkami. W tym całym bałaganie pewnie każdy rodzic chciałby usiąść z dzieckiem i ze spokojem i ciszą zrobić coś ciekawego, co sprawi, że oczy wszystkich odpoczną od ekranów telefonów i laptopów.
Trening ciszy dla dzieci to książka, która sprawi, że nauka z dzieckiem stanie się przyjemnością, dostajemy gotowe zadania, które są naprawdę idealne, ponieważ zaciekawiają dziecko i nie zanudzają dorosłego. Wszystkich zadań jest ponad sto, a osobą, która nas wspiera i dopinguje, jest bohater tej książki, czyli Móżdżek, na każdej stronie możemy go dostrzec i przeczytać kilka słów motywacji. Znajdziemy tutaj bardzo różnorodne zadania, rysowanie, liczenie, szlaczki, treningi palców, ust i równowagi, także dla każdego coś dobrego. Ciężko określić, od jakiego wieku może być ta książka, ponieważ taki trening palców czy rysowanie szlaczków możemy zrobić już z trzylatkiem, ale również są trudniejsze zadania, między innymi takie gdzie trzeba coś zapisać, ale zawsze można zrobić tylko niektóre ćwiczenia, a do reszty wrócić za jakiś czas.
Książka u nas sprawdziła się wyśmienicie, zadania zaczęłyśmy robić już tego samego dnia, którego do nas dotarł egzemplarz i sporo z nich wywołało u nas uśmiech na twarzy. Podoba mi się to, że nie są to tylko zadania do siedzenia i rozwiązywania, ale też takie, gdzie trzeba przejść się po pokoju i czegoś poszukać lub przypomnieć sobie, co słyszymy na spacerze.
Jeżeli pojawi się jakaś inna książka z tej serii, to na pewno będziemy brać ją w ciemno, ponieważ tą jesteśmy zachwyceni i szkoda, że wszystkie zadania już rozwiązałyśmy, bo zabawa była świetna i chętnie byśmy ją powtórzyły.

Informacje dodatkowe o Trening ciiiiszy dla dzieci:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Trening ciiiiszy dla dzieci

Kup książkę Trening ciiiiszy dla dzieci

Powrót matki
Danuta Awolusi ;