Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Ludzka anatomia to jeden z tematów, którym każde dziecko interesuje się na wczesnych etapach życia. Żeby zaspokoić jego ciekawość, warto sięgać po takie książki, jak „Twoja anatomia” Adama Kaya. To najśmieszniejszy podręcznik dotyczący ludzkiego ciała, jaki miałam okazję przeczytać. Oprócz tego nadal przekazuje wiedzę, która w wielu przypadkach okazała się nawet dla mnie nowa.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to, jak funkcjonuje nasz organizm, jest dosyć obrzydliwe. Autor wykorzystuje ten fakt całkowicie, by nadać swojemu wykładowi charakter humorystyczny i nie da się ukryć, że wychodzi mu to całkiem zabawnie. Opowiada o wszystkich narządach, układach, wydzielinach, tkankach i innych częściach naszego ciała w taki sposób, że trudno się oderwać. Opisuje ich funkcjonowanie i rolę dla całego ustroju, więc merytorycznie jest dobrym źródłem wiedzy dla czytelnika na poziomie szkoły podstawowej. Nie pomija również kwestii rozwojowych. Odpowiada też na zaskakujące pytania, rozwiewa lub potwierdza mity dotyczące funkcjonowania organizmu. Przekazuje też wiele cennych porad dotyczących zachowania dobrego zdrowia.

Tekst został napisany językiem przystępnym, nie znajdziemy tu przesadnego nagromadzenia terminów naukowych i medycznych, choć kilka się pojawia. Oprócz treści, w tym przypadku istotna jest również forma. Książka uzupełniona jest mnóstwem humorystycznych rysunków i schematów, często w formie komiksowej, których rola poznawcza nadal jest nie do przecenienia. Format większy niż zeszyt i spora czcionka, dość luźno zapisana, również ułatwia korzystanie z publikacji. Sprawia, że każda strona nie jest przesadnie przeładowana treścią.

Młody czytelnik wyniesie z tej książki mnóstwo wiedzy, ale i frajdy. Nauka biologii w zakresie anatomii i fizjologii człowieka przyjdzie mu więc z łatwością i przyjemnością. Jakże bym sobie życzyła, aby ktoś w tak zabawny sposób opisał inne nauki przyrodnicze. Nauka przez zabawę to najlepsza metoda, by dziecko odkrywało swój potencjał i zainteresowania.

Informacje dodatkowe o Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele :

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: Kay’s Anatomy. A complete (and completely disgusting) guide to the human body
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Ilustracje:Henry Paker
Dodał/a opinię: Ania Kazior

Tagi: anatomia ciało człowieka dla dzieci dla młodzieży ciekawostki

Zobacz opinie o książce Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Kup książkę Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Mocarne mózgi
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Mocarne mózgi

Liczba ludzi, którzy żyli do tej pory na Ziemi, to jakieś sto miliardów. Gdyby ta książka miała opisywać ich wszystkich, byłaby zdecydowanie za gruba...

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis