Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Kontrowersyjna, choć mocna merytorycznie pozycja do wprowadzenia dziecka (też takiego mocno pełnoletniego;) w skomplikowany świat ludzkiego organizmu. Na pewno jest błyskotliwa, na pewno jest niepowtarzalna, na pewno jest nafaszerowana wiedzą jak papryczka z fetą na tacy antipasti. Co może budzić wątpliwości? Poczucie humoru, które momentami dla mnie jest wulgarne. Nie tyle dalekie dyplomacji, co niestety wyrażone duuuuużo bardziej brutalnie niż wymaga tego sytuacja. Momentami ten humor czyni lekturę lżejszą i łatwiejszą w odbiorze, momentami kompletnie od niej odrzuca. Na pewno znam powierzy się ją samodzielnie czytającym dzieciom, każdy rodzic powinien przeczytać książkę od deski do deski i podjąć decyzję czy chce, by lektura trafiła do rąk i umysłu jego dziecka. Jeśli chodzi o ilość, jakość informacji anatomicznych i ilustracje- ta pozycja pozytywnie wyróżnia się w porównaniu do innych na rynku. Jeśli mówimy o wybiórczym fragmentarycznym przekazywaniu tych treści dzieciom- także.

Informacje dodatkowe o Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele :

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2021-10-13
Tytuł oryginału: Kay’s Anatomy. A complete (and completely disgusting) guide to the human body
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Ilustracje:Henry Paker
Dodał/a opinię: _Joanna

Tagi: anatomia ciało człowieka dla dzieci dla młodzieży ciekawostki

Zobacz opinie o książce Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Kup książkę Twoja anatomia. Kompletny (i kompletnie obrzydliwy) przewodnik po ludzkim ciele

Mocarne mózgi
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Mocarne mózgi

Liczba ludzi, którzy żyli do tej pory na Ziemi, to jakieś sto miliardów. Gdyby ta książka miała opisywać ich wszystkich, byłaby zdecydowanie za gruba...

Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza
Adam Kay0
Okładka ksiązki - Będzie bolało. Sekretny dziennik młodego lekarza

Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis