Każda powieść jest inna. Jedna wniesie do życia czytelnika słońce, druga sprawi, że nie będzie on mógł pozbierać roztrzaskanego serca a jeszcze inna spowoduje, iż przez długi czas nie znajdzie w sobie ochoty rozpocząć nową książkę, ponieważ będzie trwał w świecie, z którego właśnie wyszedł. Bywa różnie. "U stóp bogini" to bez wątpienia publikacja, o której trudno zapomnieć. Dobrze napisana, chwytliwym, łatwym do przyswojenia stylem. Sabitri to Hinduska, jest córką ubogiego piekarza. Skrycie marzy o zdobywaniu wiedzy. Nie wie, czy będzie mogła ją posiąść ponieważ w domu wciąż brakuje funduszy na najpilniejsze potrzeby. Jednak my czytelnicy szybko możemy się przekonać, że nad dziewczyną czuwa dobra, szczęśliwa gwiazda, która zsyła jej pewną wpływową kobietę. To dzięki niej Sabitri stanie przed szansą spełnienia swoich pragnień. Czy ją odpowiednio wykorzysta i doceni? Mijają lata. Bela jest córką Sabitri i postanawia postawić wszystko na jedną kartę. Na miłość. Wyrusza w ślad za ukochanym za ocean, do Ameryki sądząc, iż właśnie tam czeka ją szczęśliwe życie. Za pewien czas Beli przyjdzie zmierzyć się z trudami, jakie niesie za sobą macierzyństwo... Kolejna książka Wydawnictwa Kobiecego to dobra lektura dla wszystkich zakochanych w Indiach kobiet, które chcą przeczytać o losach zwykłych kobiet odważnie kroczących przez życie. "U stóp bogini" jest tytułem interesującym, intrygującym. Przeczytałam ją w trzy dni i... poczułam niedosyt. Najbardziej przypadł mi do gustu pomysł autorki, aby opisać trzy pokolenia kobiet. Przedstawić ich życie a dzięki temu my, czytelnicy, możemy zdecydować która postać odpowiada nam najbardziej. Nie jest to wybitna pozycja nie mniej jednak przyjemna i wciągająca, może też trochę kontrowersyjna.

Informacje dodatkowe o U stóp bogini. Opowieść o klanie kobiet, w której cała gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2017-01-27
Tytuł oryginału: Before we visit the Goddess
Dodał/a opinię: Agnieszka Miśkowiec

Zobacz opinie o książce U stóp bogini. Opowieść o klanie kobiet, w której cała gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów

Kup książkę U stóp bogini. Opowieść o klanie kobiet, w której cała gama uczuć rozciąga się na przestrzeni lat i kontynentów

Cierpienie sprawia, się wariujemy. Pragniemy tylko odrzucić płonący węgiel jak najdalej nas, nie licząc się z tym, że kogoś może skrzywdzić.

Ludzie uzależnieniaja się od miłości. Albo przynajmniej od obecności drugiego człowieka.

Siostra mojego serca
Chitra Banerjee Divakaruni0
Okładka ksiązki - Siostra mojego serca

Suda i Andżu to kuzynkami, bliższymi sobie nawet niż siostry. Urodzone w wielkim domu w Kalkucie tej samej tragicznej nocy, gdy ojcowie obu dziewczynek...

Nieświadome błędy naszego życia
Chitra Banerjee Divakaruni 0
Okładka ksiązki - Nieświadome błędy naszego życia

Nieświadome błędy naszego życia to zbiór opowiadań poruszający tematy takie jak rodzina, kultura i pułapki jakie zastawiają na nas nasze własne wspomnienia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;