Ucieczka

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Ucieczka" Ady Nowak.

Po samym opisie stwierdziłam, że może być ciekawa ze względu na osadzenie jej za murami więzienia. Sam opis mówił, że Marta zaczęła nową pracę - terapeutki w więzieniu. Tam poznaje Adama, z którym zaczyna tworzyć dziwną relację. Łączy ich pożądanie, ekscytacja, ale i strach. Czy Adam ma ukryty cel, dlatego chce przekonać do siebie kobietę?

Jakie są moje wrażenia? Przede wszystkim miałam nadzieję na osadzenie akcji w więzieniu. Niestety szybko zmieniła ona swój tok. Już po niedługim czytaniu dochodzi do tytułowej ucieczki. I tak bardzo chciałabym zdradzić Wam, co się wydarzyło, ale nie będziemy robić spojlera ;)

Adam to mężczyzna pewny siebie i cały czas twierdzi, że jest niewinny. Od razu adoruje Martę i dąży do tego, aby zwrócić na siebie jej uwagę. Marta natomiast zmaga się z przeszłością. Ktoś zamordował jej ojca, a ona nie pamięta całego wydarzenia. Stara się od niego odciąć i zacząć nowe życie.

Czy los postawił ich przypadkowo na swojej drodze? Marta wielokrotnie zadziwiała mnie swoimi decyzjami, choć trzeba jej przyznać, że nie brakuje jej odwagi i potrafi postawić wszystko na jedną kartę.
Życie potrafi ją zaskoczyć, a ona pomimo tego idzie naprzód, nie przejmując się konsekwencjami i przyszłością, która może odmienić całe jej życie.

Jak to książki polskich autorek - czyta się szybko i książka nie męczy. Z ciekawością wyczekiwałam, co się wydarzy i kim tak naprawdę jest Adam. Czy to manipulator? A może wybawca?

Pod koniec według mnie akcja zbyt zwolniła i nie było wielkiego zaskoczenia. Wiele scen było bardzo dziwnych, czasem zapierających dech w piersi. Zastanawiałam się... Czy taka historia mogłaby wydarzyć się naprawdę? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie.

Skrajne uczucia, pożądanie, brutalność i przywiązanie przejawiały się na kartach tej książki. Nie brakowało zaciekawienia czytelnika i historii, która jest niepowtarzalna. Na pewno zostanie w mojej pamięci za to, że nie jest banalna i ma w sobie powiew świeżości. Pierwsze spotkanie z autorką i być może i ja sięgnę po "Pani Władza".

Informacje dodatkowe o Ucieczka:

Kup książkę Ucieczka

Pani władza
Ada Nowak0
Okładka ksiązki - Pani władza

Klara trafia do firmy z branży finansowej, której prezesem jest Jan. On szuka asystentki, a ona widzi w tym szansę na zdobycie doświadczenia, może...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;