Uczciwe życie

Joakim Zander napisał powieść, która wywołuje lawinę pytań w trakcie lektury. "Uczciwe życie" przedstawia życie głównego bohatera, który szuka swojej drogi. Chce żyć uczciwe, według zasad, które według niego są właściwe. Co jednak, gdy poznaje, według niego, atrakcyjną młodą kobietę i wciąga go w świat, który nie był mu dotąd znany? Nie spodziewa się, w jakich sytuacjach przyjdzie mu brać udział, a owe sytuacje sprawią, że będzie musiał porządnie zastanowić się nad swoim postępowaniem i nad tym, co jest dla niego ważniejsze.
Ciężko przypisać "Uczciwe życie" do konkretnego gatunku. Jest trochę filozoficznie, trochę kryminalnie, nawet thrillerowo. Akcja nie pędzi na łeb na szyję, ale czyta się sprawnie, jeśli tylko książka zaintryguje czytelnika.
Tak jak wspomniałam wyżej, główny bohater poszukuje swojej drogi w życiu, chce przynależeć do grupy, czuć się ważny i potrzebny. Trudno jednak walczyć z innymi zasadami, gdy trzyma się sztywno własnych. Natomiast impuls, w tym przypadku spotkanie Max i wchłonięcie młodego studenta przez pewną grupę, sprawia, że jego życie wywraca się do góry nogami.
Nie tylko bohater "Uczciwego życia" ma takie problemy. Ta historia jest bardzo życiowa. Mówi o tym, jak młodzi ludzie czują się pogubieni w świecie, w którym wiele bodźców wywołuje chaos. Pewnie Wy też kiedyś przechodziliście taki etap w życiu, który dotknął bohatera książki. Spotkaliście osobę, która sprawiła, że Wasze życie się zmieniło - na lepsze lub gorsze.
Wydarzenia tu zawarte poznaje się z perspektywy głównego bohatera. To dzięki niemu znamy jego podejście do życia, przemyślenia i wahania co do czynów, których będzie się podejmował. Myślę, że to najlepsze co mógł zrobić autor w tej sytuacji.
Może nie jest to rodzaj literatury, który czytam na co dzień, ale było to naprawdę ciekawe doświadczenie. Styl autora jest przyjemny, swobodny, dzięki czemu czytało się dość sprawnie. Ze swojej strony polecam fanom tego typu historii.

Informacje dodatkowe o Uczciwe życie:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-09-06
Tytuł oryginału: Ett ärligt liv
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Zobacz opinie o książce Uczciwe życie

Kup książkę Uczciwe życie

Islamski łącznik
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Islamski łącznik

Kolejny wciągający thriller autorka Pływaka, książki roku 2015! Yasmine Ajam zerwała wszelkie więzi z Bergort - przedmieściem Sztokholmu, w którym...

Pływak
Joakim Zander0
Okładka ksiązki - Pływak

Rok 1980, Damaszek. W zaparkowanym samochodzie zostaje zdetonowana bomba, która zabija kobietę. Trzy dekady później w 2013 absolwent szwedzkiego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;