Umowa na miłość

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Muszę przyznać, że mam dylemat, bo z jednej strony historia ciekawa, czyta się ja rewelacyjnie, z drugiej historia jest dość dziwnie napisana. Historia nie do końca mnie przekonała.

Sophia to młoda dziewczyna, która nie miała łatwo. W dzieciństwie straciła rodziców, jej życie nie należało o łatwych. Kiedy poznaje Brada ma nadzieje, że jej los się odmieni. Ale Brad to człowiek daleki od ideału. Sophia szybko się o tym przekonuje gdy po jednej z awantur zostaje pobita do nieprzytomności a Bard aresztowany. Kiedy ucieka z więzienia porywa ich synka żądając  pieniędzy. Sophia nie ma wyjście dlatego zgadza się na propozycje Avana. Czego dotyczy umowa? Czy Sophia odzyska synka?

Avan to mody mężczyzna, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie narzeczonej. Kiedy wychodzi z więzienie, jego firma nie jest już taka sama jak wcześniej. Stara się odzyskać to co utraci ale nie jest to łatwe. Gdy poznaje Sophie jego życie nabiera kolorów. Odzyskuje radość i chce stworzyć z Sophią i jej synkiem rodzinę, której mu brakuje. Czy mu się to uda? Kto stanie mu na drodze?

Historia jest dobrze przemyślana, ale za dużo się działo rzeczy na raz. Cała fabuła dość szybko się rozegrała. Sophie i Avan poznali się i w ciągu dwóch tygodnie zakochali, zaręczyli i wzięli ślub. Historia tej dójki nie należy do lukrowych i słodkich. Jest raczej słodko-gorzka. Dodatkowo akcja za szybko się zmienia. Raz mamy fajną historię, by potem przeskoczyć na groźby, porwanie, intrygę. Mały minusem pojawienie się osób, o których wcześniej nie było wspomnień. Np gdy Avan opowiada o sobie wspomniał o śmierci ojca, o tym, że matka odeszła, o swojej narzeczonej. Potem nagle pojawia się jego brat, który ma w tej historii swój udział. Dodatkowo postać Brada. Na samym początku pokazany jako ten zły, który bił, poniżał, wykorzystywał. Potem jak gdyby nic on nigdy nie chciał Sophii zrobić krzywdy i pomaga Avanowi bezinteresownie.

Fabuła ma w sobie potencjał. Książka to połączenie romansu z sensacją. Mamy tu sporo scen erotycznych, chociaż są trochę przesadzone. Może nie tyle przesadzone o ile dziwnie je się odbiera. Bohaterowie są fajnie opisani, nie są nudni, a nawet są zaskakujący. Autorka zaskoczyła niektórymi jak Brad, nie spodziewałam się, że Ronan  będzie tym, kim będzie. Avan tez jest osobą dość specyficzną. Najlepszą postacią w tej historii i jest Maks , syn Sophii. Ten malec was zauroczy. Jeśli szukacie lekkie ale niebanalnej, bo ta historia mimo minusów jest niebanalna, to ta książka jest dla was.

Informacje dodatkowe o Umowa na miłość:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-04-21
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Zobacz opinie o książce Umowa na miłość

Kup książkę Umowa na miłość

Wyścig serca
Katarzyna Lemiesz0
Okładka ksiązki - Wyścig serca

Adrenalina, niebezpieczeństwo, pasja, namiętność. Corin to pewna siebie dziewczyna, która nie zawaha się użyć pięści i skopać tyłek przypadkowemu...

Układ małżeński
Katarzyna Lemiesz0
Okładka ksiązki - Układ małżeński

Erick to przystojny i bogaty właściciel sieci hoteli na Hawajach, który wykorzystując swój wdzięk, uwodzi kobiety. Prawda jest taka, że nie ma do nich...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;