Uwikłana

„Uwikłana” – Alicja Sinicka

„Do tej pory samotność nie była dla mnie problemem, ale od jakiegoś czasu mi doskwiera”

Główną bohaterką książki jest Zuza Wilk – dwudziestodwuletnia poetka, które swoje wiersze publikuje na Instagramie, gdzie zachwyca swoją twórczością. Zuza wychowała się w rodzinie adopcyjnej, lecz nigdy nie odczuwała, że jest tym „gorszym’ dzieckiem. Traktowana na równi z siostrą Zośką.

Podczas jednej z imprez, która miała miejsce w lesie zaginęła jej siostra Zosia. Przepadła. Co najgorsze Zuza zbyt wiele nie pamięta z tej imprezy. Jedynie ma przebłyski, ale czy one są wytworem jej wyobraźni czy prawdziwe, tego nie jest pewna w stu procentach. Miewa nocne koszmary, po których zawsze budzi się zlana potem.

Po jakimś czasie, Zuza chce zostawić przeszłość za sobą i postanawia opuścić rodzinny dom i wyjechać wraz ze swoim chłopakiem Michałem do wsi Zadry, gdzie wraz z bratem bliźniakiem, Juliuszem mają tam dom. Dość częstym gościem w ich domu jest Liwia, która namówiła chłopaków do założenia konta na Instagramie, które wspólnie prowadzą i jest mega popularne.

Niestety sielanka nie trwa zbyt długo. Koszmary powracają ze zdwojoną siłą. To co zaczyna dziać się w tym domu zmieni podejście Zuzy do życia. Wszyscy zaczynają wierzyć, że dziewczyna oszalała. Wysiadła psychicznie i widzi coś, czego inni nie chcą bądź nie mogą dotrzeć.

Czy uda się Zuzie poznać prawdę o zaginięciu siostry?

Od samego początku wiedziałam, że coś nie gra w tej powieści. Takiego zakończenia się nie spodziewałam. Narratorem jest główna bohaterka, dzięki czemu jesteśmy w stanie poznać to co siedzi w jej głowie. Zuza przestaje wszystkim ufać, nawet sobie. Tego właśnie chcieli dla niej pozostali mieszkańcy dworku.

„Wszystko, co widzę i słyszę, jest jakby rozciągnięte w czasie, przez co może przywiązuję do tego zbyt dużą wagę”

„Uwikłana” jest jedną z tych powieści, w których za wszelką cenę chcemy podążyć do odkrycia prawdy, pomimo iż cała reszta już dawno ją zna. Thriller, w którym wydaje się wszystko oczywiste, ale i tak potrafi zaskoczyć. Las, ciemność, stary dworek.. Mroczny klimat domu, który skrywa niejedną tajemnicę.

Polecam ponieważ wciąga bardzo. 🖤🖤

Informacje dodatkowe o Uwikłana:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Uwikłana

Kup książkę Uwikłana

W jego oczach
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - W jego oczach

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka" Elektryzujące połączenie romansu i sensacji Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach...

Otwórz oczy
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Otwórz oczy

Wyczekiwane zakończenie pełnej namiętności i tajemnic serii Oczy wilka autorki bestsellerów, Alicji Sinickiej Niewygodna przeszłość często powraca...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;