Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów

Yerbopoczytalni polecają:

W pierwszej chwili widząc opasłe tomisko człowiek się zastanawia czy warto, czy nie zmarnuje czasu, który w dzisiejszych czasach jest bardzo cenny   Świat pędzi jak szalony, a w raz z nim zmienia się styl życia, co powoduje , że doba dla niektórych jest zbyt krótka.

Sama okładka jak i tytuł- który dla mnie jednoznacznie kojarzy się z jednym z filmów „Liga niezwykłych dżentelmenów” z 2003 roku-już sporo sugeruje- fantasy z poczuciem humoru.

Historia przedstawiona przez autora została napisana dośc lekkim piórem przez co czyta się szybko. Śmiało można sięgnąć po ten tom bez znajomości pierwszego . Autor snując swą opowieść, umiejętnie wprowadza czytelnika w swój fikcyjny świat i już po kilku stronach wiemy z czym się mierzymy.

Wiedżmy z dechowic i liga niezwykłych dżentelmagów” to historia pełna humoru, groteski, nawiązująca do przyjętych stereotypów, jednoznacznych skojarzeń i powielanych schematów. Jak np. starsza emerytowana Pani, która kojarzy się z niską emeryturą i nadmiarem wolnego czasu- jej jedynym zajęciem i pomysłem na zabicie czasu jest plotkowanie, bajkopisanie, wyolbrzymianie i nadinterpretacja. Oczywiście wszystko jest w graniach dobrego smaku, do którego dodana jest magia by podkreślić i nadać wyrazistości i charakteru opowieści, którą serwuje Piotr Jedliński.

Lucyna Kornikowa, zmarła tylko po to by zmartwychwstać. Plotki, domniemania oraz klątwa to początek długiej drogi dla Lucyny, która z dnia na dzień uznana przez wieś za denatkę po mimo powrotu to świata żywych nadal ma wrażenie jakby jednak rachmistrz ziemskiego padołu wykreślił ją z ewidencji osób oddychających powietrzem. To jednak nie jedyny problem gdyż wraz z pozostałymi koleżankami po fachu , Elżbietą, Mirką , Michaliną przyjdzie skonfrontować się z egipskimi wiedźmami , magami uważającymi się za zdobywców. To czas, w którym będzie trzeba podjąć decyzję, kto twym przyjacielem a kto wrogiem.

Piotr Jedliński przygotował wiele ciekawostek w swojej opowieści. Mimo, że książka jest fantastyką mamy kilka zagadek kryminalnych, spotkamy legendarne postacie z mitologii słowiańskiej. Cała historia jest przystępna , idealna na wolny weekend, a w szczególności kiedy za oknem nie sprzyja pogoda, co wprawia w melancholijny nastrój. Książka zdecydowanie poprawi humor, rozbawi, pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Jeśli tylko jesteś w stanie otworzyć umysł i dasz porwać się do świata wykreowanego przez autor, który z jednej strony jest bliski naszemu, a z drugiej całkiem odmienny to – gwarantuję- spotka cię wiele radości.

Informacje dodatkowe o Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów:

Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 2023-04-17
Tytuł oryginału: Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Paulina Sękala

Tagi: komedia fantasy

Zobacz opinie o książce Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów

Kup książkę Wiedźmy z Dechowic i Liga Niezwykłych Dżentelmagów

Pamiętniki Ptaszka Staszka
Piotr Jedliński0
Okładka ksiązki - Pamiętniki Ptaszka Staszka

Poznaj sekretne życie ptaków. Dotychczas najbardziej rozpoznawalnymi polskimi ptakami były Wróbel Ćwirek, Orzeł Bielik i Kukułeczka Kuka. Tak było do tej...

Wiedźmy z Dechowic
Piotr Jedliński0
Okładka ksiązki - Wiedźmy z Dechowic

"Wiedźmy z Dechowic" to utrzymana w lekkim i humory-stycznym tonie opowieść fantasy o perypetiach wiedźm rezydujących na współczesnej polskiej wsi - Lucyny...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;