Włoskie lato

"Włoskie lato" to kolejna część z serii o siostrach Shakespeare. Tym razem autorka opisuje losy Cescy.
Miejscem akcji jest willa we Włoszech przy jeziorze Como. Cesca to młoda kobieta, która poszukuje swego życiowego celu, swojego miejsca na ziemi - jak to się mówi. Po wielu perypetiach zarówno osobistych, jak i zawodowych, czując się przytłoczona codziennością, postanawia skorzystać z propozycji swego wuja. Sprawa dotyczy zaopiekowania się włoską willą, a tym samym byłaby to okazja, aby nasza bohaterka nabrała nieco dystansu do pewnych spraw i przede wszystkim odpoczęła i zapomniała o minionych problemach.
       Wszystko zdaje się być w porządku, Cesca cieszy się na możliwość relaksu w otoczeniu przyrody. Nie trwa to jednak długo. Niemalże w tym samym czasie do willi przybywa syn jej właściciela - Sam. Ma on "święte" prawo tam być - to jasne. Nie jest to jednak coś, co zachwyca Cesce. Poznaje ona w przybyłym, mężczyznę, który zniszczył jej reżyserską karierę, nie stawiając się na umówione spotkanie przed laty. Stąd dziewczyna ma ogromny żal, a perspektywa wspólnego pobytu w willi jeszcze gorzej wpływa na jej samopoczucie.
Sam natomiast zachowuje się, jakby nic się strasznego nie stało. Nawet więcej - jakby nie pamiętał Cescy. On także przywiózł ze sobą pewien bagaż z przeszłości.
Zdaje się, że tych dwoje musi zmierzyć się z tym, co było. Każde z nich z osobna i razem. Co takiego skrywa przeszłość Cescy, a co- Sama? Przekonacie się, czytając.
       Powieść "Włoskie lato" to typowy romans obyczajowy - jeśli mogę książkę tę zakwalifikować w ten sposób. Czy to jednak takie typowe, przesłodzone love story? Tego bym z pewnością nie powiedziała. Dlaczego? To też musicie sami zweryfikować.

Informacje dodatkowe o Włoskie lato:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: Summer
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Włoskie lato

Kup książkę Włoskie lato

Wiosna w sercu
Carrie Elks0
Okładka ksiązki - Wiosna w sercu

Nie da się powstrzymać wiosny szalejącej w sercu, nawet jeśli jesteś najbardziej rozważną prawniczką na świecie Lucy Shakespeare jest niezwykle ambitną...

Jesienny pocałunek
Carrie Elks0
Okładka ksiązki - Jesienny pocałunek

Samotny tata uroczego chłopca. Piękna kobieta z sąsiedztwa, która straciła wiarę w miłość. Romans drugiej szansy, który skradnie ci serce...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;