Wysłuchaj mnie

„(…) ludzie za bardzo polegają na instynkcie. Na przeczuciach. W ten sposób wpadamy w kłopoty, bo ufamy najbardziej prymitywnym reakcjom naszego mózgu.”

„Wysłuchaj mnie” to już 13 tom z cyklu "Rizzoli/Isles”. Trzeba przyznać, że autorka potrafi tak nakreślić fabułę, że nie ma tutaj czasu na nudę i co najważniejsze nie ma odgrzewanych kotletów z poprzednich części. Cała historia wciąga czytelnika i nie pozwala odłożyć książki na bok, a jej klimat jest genialny. Sama intryga kryminalna zaskakuje i bardzo mi się spodobało, że jej wyjaśnienie poznałam na dosłownie kilku ostatnich stronach. Przez cały czas czuć napięcie, a wątki poboczne bardzo fajnie mają wpływ na główne śledztwo i rozwikłanie zagadki tajemniczego zabójstwa Sofii Suarez.

Jednak była także rzecz, która kompletnie mi się nie spodobała. Odniosłam wrażenie, że zabrakło tutaj Isles. W tej części występuje ona bardziej jako postać drugoplanowa, a prym wiedzie Rizzoli co w moim odczuciu było wielkim błędem. Jej uosobienie i styl wypowiedzi przypominało mi momentami dziecko. Nie tak zachowuje się kobieta po przejściach i dojrzała, a z poprzednich części miałam co do niej zupełnie inne wyobrażenie. Kreacja tej postaci dosłownie mi „nie leży”.

Odsunięcie Isles na bok spowodowało też, że sam wątek obyczajowy z nią oraz Rizzoli został dość słabo rozwinięty. Nie wiem czy wyniknęło to z faktu, że autorce brakowało pomysłu na to, czy może jednak był to specjalny zabieg. W każdym razie za to ogromny minus.

Przechodzimy teraz do miejsca, gdzie należy wszystko podsumować i mam bardzo mieszane uczucia co do „Wysłuchaj mnie”. Z jednej strony fabuła potrafi wciągnąć, a z drugiej główna postać jaką stał się teraz Rizzoli bardzo mnie irytowała. Całość wypada zatem dobrze, ale bez rewelacji. Może to pora zakończyć serię i nie psuć dobrych wrażeń jakie wierni czytelnicy mieli o całej serii.

Informacje dodatkowe o Wysłuchaj mnie:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2022-11-09
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: kryminał sensacja thriller

Zobacz opinie o książce Wysłuchaj mnie

Kup książkę Wysłuchaj mnie

Grzesznik
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Grzesznik

W opactwie Graystones ofiarą wyjątkowo brutalnej napaści padają dwie zakonnice - jedna ginie, druga w stanie śpiączki trafia do szpitala. Autopsja wykazuje...

Czarna loteria
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Czarna loteria

Doktor Kate Chesne, lekarz anestezjolog ze szpitala w Honolulu, jest przekonana, że z procesami sądowymi zmagają się wyłącznie inni. Pewnego dnia przekonuje...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;