Za wszelką cenę

Książki Harlana Cobena kojarzą mi się z szybką akcją, silnymi emocjami i zaskoczeniem, czyli jednym słowem dobrą rozrywką, dlatego każda kolejna jego powieść od razu trafia na moją listę książek do przeczytania. Nie inaczej było z najnowszą „Za wszelką cenę” i Autor jak zwykle nie zawodzi.

Śmierć dziecka to koszmar, który każdego rodzica może wpędzić w rozpacz przechodzącą z czasem w marazm i rezygnację. David prócz tego, że pochował trzyletniego synka odsiaduje piąty rok dożywocia za jego zamordowanie. Twierdzi, że jest niewinny, ale wyrzuty sumienia, że nie ochronił własnego dziecka odbierają mu wszelką wolę walki o siebie. Więzienne piekło traktuje jak zasłużoną karę.

Gdy pewnego dnia pojawia się płomyk nadziei, że jego syn żyje, David odzyskuje wolę walki i zaryzykuje wszystko, by odnaleźć syna i poznać prawdę o zbrodni sprzed pięciu lat. Rozpoczyna się wyścig z czasem i depczącymi mu po piętach agentami FBI, których celem jest wsadzenie go z powrotem za kratki. Inteligentny dziwak Max i jego zasadnicza partnerka Sarah tworzą nieprzeciętny duet, który jest znakomitym humorystycznym akcentem tej historii.

Nie brakuje oczywiście silnych emocji, bo krzywda dziecka i doznania rodzica po jego utracie porażają i poruszają do głębi, jednak styl Cobena zapewnia przede wszystkim to elektryzujące napięcie, z którym przewracałam każdą kolejną stronę zmierzając do wyjaśnienia tej koszmarnej zagadki. I jak zwykle u Autora nie ma miejsca na proste rozstrzygnięcia a tylko na takie, które zaskakuje i pozostawia z podziwem dla jego wyobraźni.

Jeśli szukacie ekscytującej i wciągającej rozrywki to wybór książek Harlana Cobena będzie tym, którego nie pożałujecie.

Informacje dodatkowe o Za wszelką cenę:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2023-10-11
Tytuł oryginału: I Will Find You
Tłumaczenie: Robert Waliś
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Za wszelką cenę

Kup książkę Za wszelką cenę

Wszyscy mamy tajemnice
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Wszyscy mamy tajemnice

Dziesiąta z serii powieści o Myronie Bolitarze, uchylająca rąbka tajemnicy na temat przeszłości ulubionego bohatera Harlana Cobena. Dawna gwiazda tenisa...

Jeden fałszywy ruch
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Jeden fałszywy ruch

Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;