Zamknij wszystkie drzwi

Thrillery to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. Szczególnie, gdy są tak dobre jak „Zamknij wszystkie drzwi”. Już na samym początku zaintrygował mnie opis tej książki i wiedziałam, że na pewno po nią sięgnę. Zaczęło się dosyć niewinnie, by po chwili zamienić się w najbardziej przerażającą historię, jaką miałam ostatnio okazję przeczytać. 🫣

Bartholomew jest jednym z najbardziej znanych i tajemniczych budynków na Manhattanie. Krążą plotki, że jest przeklęty. Mimo to wykupienie tam mieszkania jest prawie niemożliwe. I to właśnie w Bartholomew Jules udaje się dostać nietypową pracę. Jeżeli na trzy miesiące zamieszka w apartamencie 12A, zarobi aż 12 tysięcy dolarów. Podobno dom niezamieszkany szybciej niszczeje… Oczywiście jest kilka ważnych zasad, których musi przestrzegać Jules. Absolutny zakaz przeszkadzania innym mieszkańcom, którzy zazwyczaj są sławni, bogaci. Wszystko układa się dobrze do momentu zniknięcia opiekunki domu - Ingrid.

„Zamknij wszystkie drzwi” to taki typ książki, który już na samym początku daje czytelnikowi znaki, że coś tu jest nie tak. I niby zaczyna się niewinnie, spokojnie, to tylko po to, by zaraz zrzucić bombę na czytelnika.

Książka jest naprawdę cieniutka, jednak akcja jaka się w niej rozgrywa jest bardzo zaskakująca. Historia z każdą stroną nabiera tempa i sprawia, że ciężko jest się oderwać od lektury. Podczas czytania ciągle odczuwałam niepokój i naprawdę bałam się tego, co może się wydarzyć na następnej stronie, ale pomimo tego, książka bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam odłożyć jej na bok, dopóki nie poznałam finału. Autor z premedytacją postanowił zagrać na emocjach czytelnika, serwując nam mocny skok adrenaliny. „Zamknij wszystkie drzwi” to naprawdę mocny thriller, trzymający w napięciu. I mimo iż poprzednia książka podobała mi się bardziej to ta też nie odbiega od dobrej oceny. Polecam! 📖

Informacje dodatkowe o Zamknij wszystkie drzwi:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-03-23
Tytuł oryginału: Lock Every Door
Dodał/a opinię: Małgosia Szydlak

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Zamknij wszystkie drzwi

Kup książkę Zamknij wszystkie drzwi

Patrzę na ten budynek po raz pierwszy od pół roku. Jego ponowny widok przyprawia mnie o dreszcz przerażenia, który przeszywa mnie do szpiku kości, choć mocniej otulam się kurtką.

Złe wieści są lepsze niż ich brak.

Tylko przetrwaj noc
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Tylko przetrwaj noc

Dziewczyna. Morderca. Samochód. Listopad 1991 roku. George H. W. Bush jest prezydentem, w radiu leci Nirvana, a Charlie Jordan jedzie w samochodzie mężczyzny...

Dom po drugiej stronie jeziora
Riley Sager0
Okładka ksiązki - Dom po drugiej stronie jeziora

,,Dom po drugiej stronie jeziora" Riley Sager, autor bestsellerowych powieści ,,Tylko przetrwaj noc" i ,,Zamknij wszystkie drzwi", wraca ze swoim najbardziej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;