Zanim zniknęła

Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Zachęciła mnie pochlebna opinia Tess Gerritsen zamieszczona na okładce. Niestety - ja osobiście nie nazwałabym tej powieści "wielowymiarowym, zaskakującym thrillerem psychologicznym". Według mnie ta książka jest po prostu przeraźliwie nudna. Początkowo czyta się trudno - rozdziały przeplatają się. Poznajemy wydarzenia na kilka dni przed zniknięciem Naomi, dzień samej tragedii oraz kilka dni po; przeplata się to z opisem wydarzeń rok po zgłoszeniu zaginięcia dziewczyny. Kiedy już przywykłam do takiego sposobu narracji zaczęły mi przeszkadzać zbyt bujne opisy. Wręcz poetyckie. Opisy miejsc, ludzi, uczuć. Rozumiem, iż jest to ważnym elementem każdej dobrej książki, ale (na Boga!) nie musiało to być aż tak rozbudowane w książce, która miała być thrillerem... To zdecydowanie nie thriller, a głęboka analiza psychologiczna matki, która straciła córkę. Szuka odpowiedzi na dręczące ją pytania, usprawiedliwia wyrzuty sumienia, uparcie przekonuje samą siebie, że doskonale zna swoje dzieci. W rzeczywistości zaś cała rodzina od dawna już balansowała na granicy tragedii, która miała nadejść - prędzej czy później. Doczytałam do końca - dla zasady, ale nie czułam żadnego napięcia. Bohaterowie mnie irytowali. Gdyby zaś pozycję tę reklamowano jako dramat psychologiczny - wówczas mogłabym ocenić wyżej.

Informacje dodatkowe o Zanim zniknęła:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2016-01-12
ISBN: 978-83-241-5699-3
Tytuł oryginału: Daughter
Tłumaczenie: Stanisław Rek
Ilustracje:Małgorzata Cebo-Foniok/Rike_/E+/Getty Images
Dodał/a opinię: Natalia Brzuska

Zobacz opinie o książce Zanim zniknęła

Kup książkę Zanim zniknęła