Dbam o ząbki

Zęby bolą przez próchniaki...

Ubytki w zębach wpływają na ogólną kondycję organizmu, dlatego już maluszkom warto przybliżać znaczenie odpowiedniej higieny jamy ustnej. W "Dbam o ząbki" młody czytelnik otrzymuje wiele sympatycznych ilustracji, rymowanki, ale przede wszystkim bardzo ważne przesłanie.

Czarnymi charakterami są tu próchniaki, które mocno szkodzą zębom. Są nazywane również robakami, jednak warto zwrócić uwagę, że za ubytki w zębach odpowiadają bakterie.

Na nasze ząbki polują,
Okazję każdą wyczują.

Dzięki ciekawej zabawie słowami dzieci oswajają się z tematem, dowiadując się przy okazji, dlaczego warto dbać o zęby i jak to robić. Poznają także rolę dentysty, co z pewnością zaowocuje podczas wizyt w gabinecie tego specjalisty.

Kto zna autora, ten dobrze wie, że na samej treści się nie skończy. Marek Marcinowski trzyma fason, więc i tym razem otrzymujemy kilka fajnych pomysłów na wspólnie spędzony czasu - jednym z nich jest zabawa w pozbywanie się próchniaków.

"Dbam o ząbki" to książeczka przeznaczona dla najmłodszych. Ma mały format oraz sztywne kartki, dzięki czemu nawet maluszki mogą samodzielnie po nią sięgać i delektować się barwnymi szczegółami stworzonymi przez Lidię Rózio. Kolorowe ilustracje przyciągają uwagę czytelników i oglądających, a ciekawa oraz ważna treść ma szansę przyczynić się do zachowania zdrowia również w starszym wieku. Ta publikacja to świetne połączenie zabawy językiem i edukacji zdrowotnej, a wiadomo, że dobre nawyki wprowadzone od najmłodszych lat dają szansę, by odpowiednio zaprocentowały one w przyszłości.

Tę publikację poleciłabym wszystkim tym, dla których ważne jest dobre zdrowie i samopoczucie, ponieważ wyrobienie odpowiednich przyzwyczajeń pozwala na uniknięcie dyskomfortu, bólu oraz nieprzyjemnych zabiegów kojarzonych często z gabinetami stomatologicznymi. Dzięki odpowiedniej higienie jamy ustnej mamy szansę uchronić nasze pociechy przynajmniej przed częścią niekomfortowych doświadczeń. Moim zdaniem poruszony w książeczce temat jest bardzo ważny i potrzebny.

Informacje dodatkowe o Dbam o ząbki :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-04-03
Ilustracje:Lidia Rózio
Dodał/a opinię: paulinarobak

Zobacz opinie o książce Dbam o ząbki

Kup książkę Dbam o ząbki

Ekoliski. Misja ratowania Ziemi
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Ekoliski. Misja ratowania Ziemi

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej...

Cienie przeszłości
Marek Marcinowski0
Okładka ksiązki - Cienie przeszłości

Andrew Freshet, ścigany przez cienie przeszłości nowojorski finansista, próbuje odnaleźć się w chaosie własnego życia. Po krótkiej bezczynności powraca...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;