Recenzja książki: Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Magiczne słowa, do których należy zwrot „proszę”, nie tracą niczego ze swej aktualności. Dlaczego? Jeśli bardzo chcesz czarować, musisz znać magiczne słowa. Proszę – oto pierwsze z nich, co otwiera wszystkie drzwi (Kasia Klich). Czy w kolejnej książce z serii Lilka będzie wiedziała, Jak nauczyć Smoka mówić proszę? Odpowiedź czeka na czytelnika w lekturze.

Potrawy przygotowane przez babcię są pyszne. Przecież babcia jest najlepszą kucharką! Wiedziała o tym Lilka, Smok też wiedział. Dziś zaproszeni zostali do babci na obiad. Szybko umyli ręce i zasiedli do stołu. Smok łakomie patrzy na jedzenie. Nie wie, od czego zacząć: aromatyczne, gorące tosty z oliwkami, klopsiki, pizza z mnóstwem dodatków, placuszki z pomidorami, sałatka owocowa, stos warzyw. Jest nawet kusząca szarlotka. Krótko mówiąc: – kolorowy zawrót głowy! Smok chciałby spróbować wszystkiego. Lilka podaje mu kolejne potrawy, cierpliwie tłumacząc, że powinien o nie poprosić. Nic to jednak nie daje: Smok rzuca się na tosty! I placki! I seler! I marchewkę! Wszystko pożera, ale uprzejmego słowa brak. Dlaczego tak prosty zwrot nie chce mu przejść przez gardło? Lilka jest coraz bardziej zmartwiona. Czy Smok naprawdę nie wie, że właśnie to jedno łatwe słowo świadczy o jego uprzejmości? Czy w końcu nauczy się właściwego zachowania? 

Książka Jak nauczyć Smoka mówić proszę wiele wyjaśnia, kształtuje nawyki, uczy dobrego, zachęca do budowania pozytywnych relacji. Ponieważ ze stosowania podstawowych zwrotów i zasad nikt nie został zwolniony, zawarte na łamach lektury przesłanie można uznać za ponadczasowe. Odbiorcy – dzieci przedszkolne, które też czasami zapominają lub nie chcą używać magicznych słów – nie tylko zrozumieją zachowanie Smoka, ale również – podobnie jak on (dobrze że w końcu się nauczył) – chętnie „proszę” powiedzą. Wobec powyższego – mądry tekst przyniesie korzyść, a piękne, kolorowe ilustracje autorstwa Anny Làng jeszcze bardziej go uwydatniają. Niewielki format książki, twarda okładka, twarde kartki oraz interesujący sposób przekazu skłaniają do częstej lektury. Dodatkowo, gdy czytelnik skompletuje wszystkie tomiki serii i ułoży je grzbietami jeden obok drugiego, ujrzy wizerunek Smoka.

Dzięki pouczającej treści publikacji Wydawnictwa Jedność dzieci zrozumieją, dlaczego akurat zwrot „proszę” należy do magicznych słów.

Kup książkę Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ
Książka
Inne książki autora
Psi Patrol. Wodą malowane. Misja w dżungli
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Psi Patrol. Wodą malowane. Misja w dżungli

Wodą malowane to seria unikatowych kolorowanek, do których potrzebna jest jedynie woda i pędzel. Maluj wodą i odkrywaj kolory z ulubionymi bohaterami -...

Duży słownik multimedialny polsko-angielski, angielsko-polski
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Duży słownik multimedialny polsko-angielski, angielsko-polski

Nagrania wymowy wszystkich haseł angielskich. Około 60 000 haseł i zwrotów. Aktualne słownictwo z uwzględnieniem terminów z zakresu Unii Europejskiej i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy