Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ

Smok nie chce mówić ,,proszę". Czy Lilce uda się nauczyć go tego magicznego słowa?

Jak nauczyć smoka to seria ośmiu książeczek dla najmłodszych dzieci, w której Lila uczy swojego przyjaciela smoka niezwykle ważnych umiejętności, takich jak używanie magicznych słów, oferowanie pomocy, czekanie, słuchanie innych oraz dzielenie się tym, co ma.

Dzięki zabawnym historyjkom i konkretnym sytuacjom z życia rodziny mali czytelnicy mogą z łatwością utożsamić się z uroczym bohaterem i razem z nim nauczyć się wartościowych zachowań, miłych słów i gestów.

Inne książki z serii Jak nauczyć smoka:

Jak nauczyć smoka mówić DZIEŃ DOBRY

Data wydania: 2022-08-31
Tytuł oryginału: How to teach your dragon to say Please

Kup książkę Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ

Jak nauczyć smoka mówić PROSZĘ - opinie o książce

Znacie magiczne ?słowa?? No jasne, że tak! Ale czy Wasze dzieci również używają odrobiny tej magii? Jeśli nie, to dzięki tej serii bez problemu uda Wam się wprowadzić do dziecięcego słownika wyrazy takie jak: proszę, przepraszam, dziękuję, a także dzień dobry?.

Jeśli skądś Wam się kojarzy ten smok, to bardzo dobrze! Jakiś czas temu zamieszczam recenzję 4 książeczek z tej serii, która uczyła pewnych zachowań (książki z dzisiejszego postu dotyczą z kolei magicznych słów i dlatego zdecydowałam się na rozdzielenie ich).

Lilka i jej przyjaciel smok przeżywają razem liczne przygody. Każda książka (a w sumie jest ich aż 8) to inna historia, która uczy smoka, a także małego czytelnika czegoś zupełnie innego.

Plusem w mojej opinii jest zakończenie każdej historii, które jest swojego rodzaju podsumowaniem. Oprócz morału autor kilkukrotnie podkreśla dlaczego tak właśnie należy się zachować i jakie pozytywne rezultaty może przynieść jedno magiczne słowo.

BONUS: jeśli uda Wam się uzbierać całą serię to grzbiety okładek utworzą razem obrazek przedstawiający bohaterów książki. Takie serie zawsze wyglądają świetnie na półce ?

Oblicza PRLu
Opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Oblicza PRLu

W PRLu brakowało wszystkiego. Można nawet powiedzieć, że Polska Ludowa była krajem permanentnego niedoboru. Przede wszystkim brakowało prawdy. Bo to, że...

Iniemamocni
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Iniemamocni

Czy Iniemamocnym uda się powstrzymać złego geniusza Syndroma, zanim jego mechaniczny potwór Omnidroid zniszczy całe miasto? A może Syndrom pokona naszych...