Recenzja książki: Muzyka twojej duszy

Recenzuje: alison2

Muzyka twojej duszy to powieść nietuzinkowa, pełna pasji i emocji, którą szkoda by było przegapić.

Igor pochodzi z prostej, ubogiej rodziny. Jego największymi atutami są inteligencja i chłonny umysł, dzięki którym ma szansę zdobyć porządne wykształcenie i odbić się od dna. Igor, jak okazuje się z czasem, ma również talent do fotografowania. Czy pasja pozwoli mu na godne i dostatnie życie?

Również Elżbieta jest niezwykle utalentowana, nauczyciele kreślą przed nią świetlaną przyszłość znakomitej pianistki. Któregoś dnia poznaje Igora. Czy skryty, ale intrygujący chłopak zdoła zdobyć jej serce? Czy stanie się ważniejszy od muzyki? Muzyka twojej duszy to opowieść o pasjach i wyborach, które często są szalenie trudne i wiążą się z wieloma poważnymi konsekwencjami.

Sięgając po powieść Agnieszki Lis, spodziewałam się miłej i odprężającej lektury, tymczasem autorka zupełnie mnie zaskoczyła. Stworzyła opowieść niebanalną, wręcz przykuwającą do fotela. Historia Igora okazała się być tak przejmująca, że tylko z trudem można było oderwać się od książki przed poznaniem zakończenia. Zarówno Igor, jak i wiele innych postaci, zostało nakreślonych z dużą starannością. Chyba nikt nie jest tu „bezbarwny", każdy bohater jest inny i na swój sposób interesujący. Nawet postaciom trzeciego planu autorka poświęciła tu sporo uwagi – tak jest choćby w przypadku chłopaka, który ma nadzieję ukraść Igorowi torbę.

Tym, co robi największe wrażenie, są pasja i zaangażowanie, z jakimi młodzi ludzie oddają się temu, co kochają najbardziej. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tak interesująco i wyczerpująco o muzyce można napisać jedynie jeżeli samemu gra się na instrumencie. I tak Agnieszka Lis zdołała do powieści przemycić ogrom miłości do gry na pianinie i do muzyki w ogóle. Bez tego jej książka nie byłaby tak dobra.

Muzyka twojej duszy to również opowieść o podejmowaniu wyborów, czasem wpływających na całe dalsze życie, o rozdarciu pomiędzy oddaniu pasji i drugiemu człowiekowi. Bohaterowie książki żyją intensywnie, mocno kochają, mocno też cierpią. Nikt nie pozostaje wobec nich obojętny. Czytelnik przez cały czas zastanawia się nad tym, jak ta historia może się zakończyć. A finał również okazuje się nietuzinkowy i zaskakujący.

Muzyka twojej duszy to powieść, której naprawdę warto poświęcić uwagę. Intryguje, wciąga, porusza i na długo pozostaje w pamięci. Polecam.

Kup książkę Muzyka twojej duszy

Zobacz opinie o książce Muzyka twojej duszy
Muzyka twojej duszy
Agnieszka Lis
Kawiarnia pełna marzeń
Agnieszka Lis 0
Okładka ksiązki - Kawiarnia pełna marzeń

W grupie wieloletnich przyjaciół mnóstwo się dzieje. Rodziny Arkadiusza i Klemensa od zawsze spędzają razem Wigilię, nie inaczej ma być w tym roku. Nie...

Pozytywka
Agnieszka Lis0
Okładka ksiązki - Pozytywka

Gdy cichną weselne dzwony, nadchodzi proza życia. Monika nie wierzy własnemu szczęściu. Wystawny ślub, którego zazdrości jej cała wieś, bogaty i przystojny...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;