Recenzja książki: Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację

Recenzuje: Danuta Szelejewska

By człowiek mógł podejmować określone działania, potrzebna jest mu motywacja. W jaki sposób motywować siebie samego, dzieci, partnera, przyjaciół czy pracowników? Praktyczne rady zawarte w poradniku Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację wszystko wyjaśnią, nauczą, wesprą i pomogą.

Bogata treść niewielkiej książeczki z serii TED (małe książki o wielkich ideach) przedstawiona została w sposób przekonujący. Rozpoczynając od ściśle teoretycznych rozważań, Dan Ariely definiuje motywację, pokazuje jej złożoność oraz przygląda się jej roli i funkcjonowaniu. Poszukując źródeł, przytacza doświadczenia z własnego życia (na ich podstawie wyszczególnia punkty styczne z motywacją). W interesujący sposób analizuje proces demotywacji, wiąże z motywacją moc wysiłku, poczucie autorstwa i radość z osiągniętego celu. Przygląda się strategiom motywacyjnym oraz skuteczności motywatorów w świecie biznesu. Omawia zagadnienie długofalowych relacji, a także motywującej wartości dobrej woli. Obala błędne przekonania na temat ludzkiej pracy. Dan Ariely poświęca uwagę odczuwającym potrzebę symbolicznej nieśmiertelności ludziom władzy. Ułatwieniem w systematyzacji poznanych treści jest końcowe podsumowanie.

Bogactwo książeczki Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację tkwi w teorii popartej obszernymi doświadczeniami warsztatowymi, wynikami wieloletnich badań i procesów badawczych, spostrzeżeniami psychologów, filozofów, terapeutów. Są opisy doświadczeń laboratoryjnych, eksperymenty myślowe, dialogi, rady (na szarym tle), inspirujące cytaty, pytania, wypunktowania, ciekawie brzmiące śródtytuły, zabawne grafiki, a także wyjaśniające i bibliograficzne (pozycje tradycyjne oraz internetowe) przypisy końcowe.

Publikacja Wydawnictwa Relacja, choć niewielka (można ją przeczytać w krótkim czasie), zawiera treść przydatną każdemu bez wyjątku: wszyscy chcemy czuć się zmotywowani do codziennych działań.

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację

Zobacz opinie o książce Payoff. Ukryta logika kształtująca naszą motywację
Autor
Potęga irracjonalności
Dan Ariely0
Okładka ksiązki - Potęga irracjonalności

Dan Ariely, uznany przez magazyn "Fortune" za jednego z 10 światowych guru biznesu, obala w tej książce pogląd, że ludzie zwykle postępują racjonalnie...

Dan Ariely0
Okładka ksiązki - Szczera prawda o nieuczciwości. Jak okłamujemy wszystkich, a zwłaszcza samych siebie

,,Wybitna" - ,,New York Times" Autor bestsellera ,,New York Times", Potęga irracjonalności powraca ze skłaniającą do refleksji książką, która...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;