Recenzja książki: Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Przestrzeń życiowa człowieka złożona jest z elementów tworzących całość. Otaczająca nas rzeczywistość jest zbiorem tego wszystkiego, co nas otacza. Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory” jest kolejną w serii bajką z ćwiczeniami dydaktycznymi, przeznaczoną dla dzieci, rodziców i opiekunów.

Beata Naklicka – doświadczony pedagog opiekuńczo – wychowawczy oraz logopeda, poprzez swoje publikacje pragnie dotrzeć do szerokiego grona najmłodszych odbiorców. Pisząc językiem prostym i zrozumiałym, trafia w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania nie tylko umysły, ale także serca. Poruszona zostaje również pamięć, dzięki której przekazywane treści z pewnością przyczynią się do pogłębienia mądrości.

Autorka prowadzi czytelnika do wiewiórczej kuchni, w której trwają przygotowania do zimy. Jesienny czas robienia zapasów został wykorzystany do edukacji żądnej nowej wiedzy Prymulki. Przyniesione przez nią butelki i słoiki utworzyły zbiór przedmiotów przezroczystych i szklanych. Następnym etapem jest podział na kolejne zbiory: małe słoiczki staną się „przechowalnią” owocowych dżemów, duże słoiki pomieszczą ogórki, natomiast szklane butelki zostaną napełnione sokiem malinowym.

Nauka przynosi doskonałe efekty wtedy, gdy nierozdzielnie złączona jest z zabawą. Do tego celu został wykorzystany kosz przyniesiony przez dżdżownicę Edgara. Czegóż tam nie było! Same jesienne skarby! Kasztany, żołędzie, kolorowe liście i świeże grzyby, a także … para kaloszy i przeciwdeszczowy płaszcz. Owe cuda stały się motorem pobudzającym umysły bohaterów (czytelnika również), którzy pełni zapału dochodzą do kolejnych wniosków. Dzięki ich wysiłkom zostaje nazwany zbiór rzeczy kojarzących się z jesienią, a w nim zbiór liści, jesiennych ubrań, kasztanów i grzybów oraz rzeczy w kolorze brązowym. Owa różnorodność zbiorów świadczy o olbrzymich możliwościach tych, którzy są zainteresowani tworzeniem. Tak więc dalsza zabawa zaowocowała powstawaniem nowych, coraz ciekawszych zbiorów.

Opisując przygody małej wiewiórki Prymulki, Beata Naklicka nie zapomniała o konieczności utrwalania przyswojonych treści. Dlatego w miejscu podsumowania bajki z ćwiczeniami dydaktycznymi znalazły się „Pytania do bajeczki” oraz zestaw ćwiczeń mający na celu przyporządkowanie owoców i warzyw do odpowiednich naczyń, dzielenie większych zbiorów na mniejsze, a także wyszukiwanie części wspólnych. Uzupełnienie stanowią kartonikowe elementy przedstawiające przetwory na zimę, których naklejenie w odpowiednich miejscach świadczy o stopniu przyswojenia przez dziecko przekazywanych mu treści. Całości dopełniają kolorowe rysunki, wywołujące uśmiech na dziecięcej twarzy, co jeszcze bardziej pogłębia chęć zdobywania wciąż nowej wiedzy.

Książka „Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory” z pewnością nie zawiedzie ani dziecka, ani rodzica. Efekty będą zadowalające. Warto więc po nią sięgnąć jak najszybciej.

Kup książkę Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory
Książka
Inne książki autora
Wiewiórka Prymulka poznaje kolory
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Prymulka poznaje kolory

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Za sprawą jej przygód każdy maluch może rozwijać wyobraźnię - nie tylko nauczy się klasyfikować i nazywać...

Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa
Beata Naklicka0
Okładka ksiązki - Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa

Prymulka jest małą, ciekawą świata wiewiórką. Tym razem na przyjęciu, zorganizowanym z okazji pierwszego dnia lata, dzieci poznają najbliższych przyjaciół...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy