Willa przy Perłowej

Współpraca reklamowa - wydawnictwo_dragon

"Willa przy Perłowej" to kontynuacja "Księgarenki na Miłosnej", debiutu Pauliny Molickiej. Jednak część drugą można czytać bez znajomości pierwszej.
Michalina Sarnecka, w pewnym momencie swego życia znalazła się na rozstaju dróg. Tak o to los rzuca ją do małego miasteczka, gdzie zamieszkuje z niewidzianym dawno stryjem. Tu dziewczyna znajduję ukojenie i spokój, nawiązuje więzi z mieszkańcami, zaprzyjaźnia się z Olą z księgarenki przy Miłosnej. Pewnego razu przypadkowo trafia do Willi przy Perłowej, prowadzone przez trzy pokolenia rodziny Wolskich, którym grozi bankructwo. Jako specjalistka od marketingu oferuje swoje wsparcie, w uratowaniu pensjonatu. Tam spotyka też wnuka właścicieli, niesympatycznego Adama, który wrogo jest nastawiony do dziewczyny.

Autorka w swojej opowieści zabiera nas do małego, bardzo przytulnego miasteczka, a sami mieszkańcy to bardzo zżyta i życzliwa społeczność. Michalina to bohaterka, która ma swoje tajemnice, musi zmierzyć się z problemami osobistymi i rodzinnymi. To tu szuka wytchnienia i zapomnienia, to tu postanawia uporządkować swoje życie i odnaleźć to, co najważniejsze. Przez całą opowieść towarzyszy nam nieodłączne pytanie — Dlaczego Michalina ukrywa się, uciekła od rodziny?

Ciepła, niesamowicie kojąca lektura, którą czyta się z ogromną przyjemnością i nieschodzącym uśmiechem z twarzy. Jest to jedna z tych książek, która, nie tylko bawi i uczy, ale przede wszystkim napełnia nas pozytywną energią. Historia, która pozwala nam zrozumieć, że czasem trzeba pozwolić rzeczom „wydarzać się”, desperacja często prowadzi do błędów i rozczarowań. Warto dać sobie czas. Z dystansu rozpacz okazuje się przejściowym smutkiem. Pojawia się nadzieja i dobre przeczucia.

"Willa przy Perłowej" to urocza opowieść o tym, że nasze życie jest pełne niespodzianek. Nie dąż na siłę do relacji, swoich planów, nie zatracaj w emocjach, bo tak bardzo czegoś chcesz. To, co dla ciebie dobre w końcu przyjdzie. Polecam gorąco.

Informacje dodatkowe o Willa przy Perłowej:

Kup książkę Willa przy Perłowej

Księgarenka na Miłosnej
Paulina Molicka0
Okładka ksiązki - Księgarenka na Miłosnej

Całym życiem trzydziestoletniej Oli jest Księgarnia na Miłosnej. Gdy dowiaduje się, że jej ukochane miejsce ma zostać sprzedane, wpada w panikę. Na szczęście...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;