Ewa Hansen


Ewa Hansen to warszawianka, z pochodzenia Ślązaczka, polska pisarka powieści i opowiadań obyczajowych z elementami psychologicznymi, kryminalnymi i erotycznymi.

Gatunki literackie: Obyczajowe

Ewa Hansen - popularne książki: Klubowe dziewczyny, Olga,

Ewa Hansen - najnowsze książki: Olga, Klubowe dziewczyny,

Średnia ocena książek Ewa Hansen: 5.25/6

14 osób przeczytało książki autora

Ewa Hansen - biografia, życie i twórczość

Ewa Hansen w swoich utworach lubi podejmować tematy tabu i, tam, gdzie to możliwe, przełamywać stereotypy i utarte schematy. Do pisania powróciła po blisko dziesięcioletniej przerwie, wydając nakładem wydawnictwa Novae Res antologię opowiadań Klubowe dziewczyny oraz powieść obyczajową o zakazanym romansie nauczyciela i uczennicy – Olgę. Jak sama twierdzi, nie lubi tworzyć banalnych historii z happy endem, nierzadko wplatając w swoje historie brutalizm i nieszablonowe zwroty akcji, które zdobywają coraz większą rzeszę fanów.

Swój pisarski debiut zaliczyła w 2012 roku, wydając pod innym pseudonimem opowiadanie epistolarne oraz tomik wierszy. Dwa lata później udało jej się wydać własnym sumptem powieść kryminalną a w 2015 roku – opowiadanie obyczajowe o niezdrowej relacji z umierającym człowiekiem.

Ewa Hansen jest z wykształcenia magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, od lat związana z branżą medialną, w której obejmowała rozmaite role, w tym m.in. copywriterki, redaktorki, wydawczyni a obecnie ekspertki SEO.

Prywatnie Ewa Hansen interesuje się psychologią, jak również amatorsko zajmuje się improwizacją teatralną i digital artem, najczęściej wolny czas spędzając w teatrze lub w kawiarni, zajadając się tortem bezowym podczas przelewania kolejnych historii na papier.

Ewa Hansen - twórczość

Okładka - Olga
Olga

Zakazany owoc miewa gorzki smak Ona – wzorowa uczennica z konkretnym planem na przyszłość.On – nauczyciel języka polskiego znienawidzony przez szkolną społeczność.I przypadek, który ich połączył...czytaj dalej

Okładka - Klubowe dziewczyny
Klubowe dziewczyny

Zajrzyj do świata dziewczyn z klubu, a przekonasz się, jakie są naprawdę. Piątkowa noc, modny klub na Mazowieckiej w Warszawie. Morze alkoholu, przystojni mężczyźni, niezobowiązujący seks – czy może...czytaj dalej

1

Ewa Hansen - wiadomości

Ewa Hansen - publicystyka

Cytaty Autora

Kluby to miejsca, w których każdy zaspokaja swoje potrzeby. Jedni chcą zapomnieć. Drudzy pragną oderwać się od ponurej rzeczywistości. Trzeci z kolei chcą po prostu coś zaliczyć, by nie zasnąć samemu w zimnym łóżku.


Więcej

- Urocza jesteś. A o czym chcesz zapomnieć?

- O dupie Maryni, która mi się śniła w Gdyni - sarknęłam.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy