Klubowe dziewczyny

Ocena: 4.83 (6 głosów)

Zajrzyj do świata dziewczyn z klubu, a przekonasz się, jakie są naprawdę.

Piątkowa noc, modny klub na Mazowieckiej w Warszawie. Morze alkoholu, przystojni mężczyźni, niezobowiązujący seks – czy może być skuteczniejsza droga do autodestrukcji w polskim mieście marzeń?

„Klubowe dziewczyny” to zbiór opowiadań, w którym poznajemy historie trzech młodych kobiet: Marty, Janki i Wery. Jakie motywacje i oczekiwania prowadzą je do miejsca, gdzie muzyka ma zagłuszyć rozsądek, a mocne erotyczne doznania – uleczyć duszę? Śmiertelna choroba, zdrada i odrzucenie, szantaż emocjonalny… Każda z nich ma swoje tajemnice i traumy, które pragnie ukryć przed światem. Każda z nich podczas tej jednej nocy spotka kogoś, dzięki komu spojrzy na swoje dotychczasowe decyzje życiowe z nowej perspektywy. Czy będą potrafiły przyznać się do porażki?

Informacje dodatkowe o Klubowe dziewczyny:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-20
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788383132181
Liczba stron: 164

więcej

Kup książkę Klubowe dziewczyny

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Kluby to miejsca, w których każdy zaspokaja swoje potrzeby. Jedni chcą zapomnieć. Drudzy pragną oderwać się od ponurej rzeczywistości. Trzeci z kolei chcą po prostu coś zaliczyć, by nie zasnąć samemu w zimnym łóżku.


Więcej

- Urocza jesteś. A o czym chcesz zapomnieć?

- O dupie Maryni, która mi się śniła w Gdyni - sarknęłam.


Więcej
Więcej cytatów z tej książki
REKLAMA

Zobacz także

Klubowe dziewczyny - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2023-04-09,

Imprezy, seks, alkohol, luźne podejście do życia, ale czy na pewno? Książka opowiada historię trzech kobiet, które żyją od imprezy do imprezy. Co je łączy?

IG: Czytomanka

👉Piątkowa noc, modny klub na Mazowieckiej w Warszawie. Morze alkoholu, przystojni mężczyźni, niezobowiązujący seks – czy może być skuteczniejsza droga do autodestrukcji w polskim mieście marzeń?

👉 Książka zrobiła na mnie duże wrażenie. Doskonale pokazuje dlaczego te kobiety imprezują, jak chcą zagłuszyć swoje emocje, schować traumy i usiłują żyć "normalnie", czyli uciekają w imprezy. Książka jest intrygująca, bardzo wciągająca, a fabuła genialna. Warto ją przeczytać zdecydowanie!

Link do opinii

Zdarza się wam często, że książka po którą właśnie sięgacie totalnie was zaskoczy? Biorąc do ręki "Klubowe dziewczyny" spodziewałam się lekkiej, niezobowiązującej lektury na wieczór. Jednak po jej przeczytaniu byłam w totalnym szoku i długo rozmyślałam o treści jaką zawarła autorka na tych 160 stronicach.

Zacznę od tego, że całość składa się z trzech odrębnych historii, które dzieją się w jednym miejscu i w tym samym czasie. W międzyczasie okazuje się, że bohaterki trafiają do warszawskiego klubu na Mazowieckiej z bardzo ważnego dla nich powodu, z którym nie mogą sobie poradzić. Przybywając do tego modnego miejsca w piątkową noc każda z postaci szuka ukojenia i chociażby krótkotrwałego zapomnienia bolesnych przeżyć oraz przeżytych traum.

Czy głośna muzyka, alkohol i nowo poznana osoba pomoże im na oczyszczającą spowiedź jak i spojrzenie na swe doczesne życie z innej perspektywy? Czy Marta, Janka oraz Werka odnajdą w sobie siłę, by walczyć z demonami przeszłości i zaczną podążać inną drogą? Czy zaznają jeszcze szczęścia, którego tak im brakuje?

Kochani, ja pochłaniałam tę książkę jak szalona. Fabuła okazała się niezwykle wciągająca, intrygująca i bardzo zaskakująca. Niektóre momenty ogromnie mnie wzruszyły i doprowadziły do tego, że moje oczy zaszkliły się od łez a gardło wypełniła dławiąca gula.

Muszę przyznać, iż pisarka doskonale poradziła sobie z wszystkimi historiami, które okazały się w jakiś sposób łączyć ze sobą i zakończyły się dla mnie w nieprzewidywalny sposób. Kreacja różnorodnych acz bardzo realnych postaci zasługuje na brawa.

Praktycznie od pierwszych stron każda z opowieści trzyma w napięciu, porusza dogłębnie i zmusza do refleksji. Nie ma momentu, w którym można byłoby się nudzić. Zapewniam, że ciężko będzie wam się oderwać od tej pozycji chociażby na chwilę, gdyż ciekawość nie pozwoli wam zbyt długo czekać na poznanie finału tych historii.

Jest to bardzo dobra książka, niezwykle wartościowa i dla niektórych będzie zapewne pouczająca. Uważam, że każdy powinien przeczytać to dzieło i wyrobić sobie własne zdanie. Być może i was przepełnią silne wrażenia oraz emocje. Spotęgują je ekscytujące i mega erotyczne opisy zbliżeń. Przeczytajcie koniecznie o tych trzech kobietach, szczerze polecam!

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Librariada
Librariada
Przeczytane:2023-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Piątkowy wieczór, jeden klub i trzy kobiety. Każda jest tu z innego powodu, ale wszystkie szukają tego samego - zapomnienia.
Marta z determinacją szuka partnera na dzisiejszą noc. Dlaczego jej tak zależy?
Janka nie chce myśleć o niespodziewanym mailu od byłego. Zapić i zapomnieć to jej dzisiejsze motto.
Wera chce odreagować brak wiadomości od partnera.
Jak zakończy się dla każdej z nich ta noc? Przekonajcie się sami...
"Klubowe dziewczyny" to zbiór trzech opowiadań o trzech bardzo różnych kobietach. Akcja zaczyna się w tym samym klubie, dziewczyny gdzieś tam mijają się w tle, ale każda przeżywa swoją historię.
Książka nie jest długa, czyta się ją błyskawicznie i bardzo przyjemnie. Autorka świetnie nakreśliła kobiece bohaterki - z jednej strony silne, pewne siebie, w głębi nieco zagubione.
Najbardziej podobało mi się opowiadanie o Marcie, najmniej historia Janki - trochę mi się dłużyła.
Polecam Wam sięgnąć po tę książkę - jest niewielka objętościowo, ale porusza kilka ważnych problemów (śmiertelna choroba, traumy z przeszłości, zdrada), działa na emocje. Autorka miała dobry pomysł i świetnie go wykonała. Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - MilenaRudzka
MilenaRudzka
Przeczytane:2023-02-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Ziomiksiazka
Ziomiksiazka
Przeczytane:2023-01-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy