Laila Shukri


Laila Shukri to publikująca pod pseudonimem pisarka, będąca znawczynią Wschodu. 

Laila Shukri - biografia, życie i twórczość

Laila Shukri, wbrew obco brzmiącemu nazwisku, jest Polską, która mieszka w jednym z krajów arabskich, a jej mąż jest muzułmaninem. Związana jest z Emiratami Arabskimi, jednak mieszkała również w innych krajach regionu. 

Laila Shukri zadebiutowała powieścią Perska miłość

Laila Shukri opowiada w swych książkach o życiu kobiet, mieszkających w krajach muzułmańskich. Inspirację czerpie z życia – z obserwacji, które poczyniła, żyjąc w obcym kraju, ale też z opowieści przyjaciół, znajomych, ludzi, których zna. 

To, co dla nas jest niewyobrażalnym okrucieństwem, dla innych jest po prostu codziennością.

- Laila Shukri - cytaty

Laila Shukri pisze o ważnych problemach, nękających świat muzułmański - o uprowadzeniach, o handlu ludźmi, o wykorzystywaniu seksualnym. 

Laila Shukri stale podróżuje, wciąż odwiedza kolejne kraje, by dostarczyć czytelnikom kolejne wstrząsające opowieści. Jej celem nie jest jednak wyłącznie szokowanie czytelnika, ale skłonienie do refleksji i pokazanie obcej, mniej znanej kultury. 

Najnowsza książka Laili Shukri to Perska wytrwałość

Laila Shukri - twórczość

Cytaty Autora

Możesz żyć z kimś pod jednym dachem i być oddalonym od niego o tysiąc mil, a z kimś innym może cię dzielić daleki dystans, a tak naprawdę jesteś z nim tak blisko, jak gdyby był tuż obok ciebie.


Więcej

Najbliższa osoba może upodlić. Albo uwznioślić. Pozwolić dotknąć najważniejszego.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy