Jestem żoną szejka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-09-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-8069-443-9

Poruszająca opowieść Polki, która poślubiła jednego z najbogatszych szejków. Laila Shukri przerywa milczenie i opowiada o swoim tajemniczym życiu. Kim była, zanim zaczęła pisać książki? Jak została żoną szejką? Jak dziś wygląda jej życie? Amerykańska firma farmaceutyczna otwiera swoją filię w Dubaju. Isabelle wraz ze swoją przyjaciółką wyjeżdża na zagraniczny kontrakt. Tam bardzo szybko zwraca uwagę jednego z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który proponuje jej małżeństwo. Czy przestroga matki okaże się prawdziwa? Jak wygląda życie żony bogatego szejka? Czy istnieje granica luksusu? Opowieść o tym, jaką cenę trzeba zapłacić, żeby kochać, pisać i zachować samą siebie w dalekim kraju i zupełnie obcej kulturze.

Kup książkę Jestem żoną szejka

Opinie o książce - Jestem żoną szejka

Avatar użytkownika - lewoszm
lewoszm
Przeczytane:2017-01-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytam 100 książek w 2017,
Wciągająca, aczkolwiek ja chyba bardziej wolę kryminały. Z jednej strony podziwiam kobietę, która mimo strachu i ogromnego zagrożenia napisała tę książkę, a z drugiej zastanawiam się dlaczego w ogóle zdecydowała się wyjść za mąż za szejka. Co prawda uważam, że warto przeczytać, aby się dowiedzieć jak to wygląda naprawdę. Od wspaniałego, kochającego i hojnego mężczyzny do brutalnego tyrana... Polecam, być może przemówi do rozsądku niektórym.
Avatar użytkownika - KanapaLiteracka
KanapaLiteracka
Przeczytane:2016-10-04, Ocena: 5, Przeczytałem,
Kiedy Isabelle poznaje Salima jej życie w końcu nabiera sensu. Jest dla niej wszystkim tym, czym dla kobiety może być wybranek serca. Fascynuje ją jego silna osobowość, bystry umysł, romantyczny charakter i gorąca krew. Jest traktowana jak ktoś wyjątkowy, najważniejszy. Zasypana klejnotami, noszona na rękach. Wystarczy, że kiwnie palcem, a wpływowy, przystojny szejk spełnia wszystkie jej marzenia i robi to z taką pasją, jakby nie wyobrażał sobie, że może robić coś przyjemniejszego. Bohaterka ulega i wcale jej się nie dziwię, bo każdej kobiecie zakręciłoby się w głowie. Książę zabiera ją do swojego pałacu i wielbi aż po kres dni. A wszystko to w niesamowitym krajobrazie niezmierzonych piasków pustyni. To nie jest historia o Kopciuszku. To opowieść o niemożliwej do poskromienia miłości, o starciu dwóch przeciwstawnych kultur i panicznym dążeniu do szczęścia. Mimo wszystko. Oczywiście zarówno Leila Shukri jak i Isabelle to pseudonimy. Autorka pod żadnym pozorem nie może zdradzić swojego prawdziwego imienia ani tym bardziej pokazać twarzy. Pod wpływem olbrzymiej potrzeby podzielenia się ze światem tym, co tak naprawdę dzieje się w świecie „Z tysiąca i jednej nocy” postanawia po kryjomu napisać serię powieści, aż w końcu dołączyć do nich swoją biografię. Jeszcze nigdy nie byłam tak oczarowana i jednocześnie wstrząśnięta przeczytaną historią i jeszcze nigdy powieść biograficzna nie była tak oderwana od rzeczywistości. Początkowo wraz z Isabelle z zapartym tchem poznajemy uroki życia w luksusie, jaki ciężko pojąć. Pełne przepychu pałace, pokoje hotelowe, samochody. Szczera miłość i oddanie szejka, które odbierają zdolność logicznego myślenia i unoszą ponad ziemią. Gorący romans i głęboka przyjaźń zakończone happy endem. Dopiero po czasie Isabelle zaczyna dostrzegać, że poza jej zamkniętym rajem toczy się bardzo intensywne życie. Dopiero po czasie zaczyna śledzić jakie naprawdę obyczaje panują w potężnych Emiratach. W jakim stopniu zakochany mężczyzna będzie w stanie zaakceptować odmienność kulturową swojej ukochanej? Książka doskonale obrazuje powiedzenie o dwóch stronach medalu. Dubaj, jaki oglądamy na licznych widokówkach i zdjęciach z luksusowych wakacji, jest jedynie pełną przepychu przykrywką faktycznych wydarzeń. To świat podzielony na dwie części, różne od siebie jak biel i czerń. Po jednej stronie mamy niewyobrażalne bogactwo i luksusy, które nie mieszczą się w głowie. Jeśli jednak zdjąć tę piękną pokrywę ukazuje się obrzydliwe zepsucie pieniądzem i poczuciem władzy. Okrucieństwo tak nieludzkie, że aż niemożliwe do pojęcia. Poruszane tematy są nie tylko same w sobie odważne, ale również opisane zostały bez żadnych ogródek. Przerażające honorowe morderstwa, liczne gwałty i zmuszanie dziewczynek do ślubu, handel niewolnikami, czerpanie przyjemności ze znęcania sie nad ludźmi i złoto lejące się strumieniami. To tylko niektóre z kontrowersyjnych zagadnień. Oczywiście możemy dokładnie poznać, w gruncie rzeczy bardzo piękną, filozofię islamu, a także zaznajomić się ze stosunkiem prawdziwych islamistów do ISIS. Jeśli macie jakieś niejasności, wątpliwości odnośnie Emiratów, islamu i społeczności arabskiej ta książka nie ma żadnego tabu. Odpowie na każde pytanie. To wyjątkowo pouczająca i przepiękna historia jednej miłości. Gorąco polecam. Artykuł pochodzi ze strony: http://www.kanapaliteracka.pl/ksiazki/jestem-zona-szejka-recenzja/
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2020-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Ocena 5 za przedstawienie "kultury" panującej na Półwyspie Arabskim, za ukazanie blasków i cieni w tym społeczeństwie, za pokazanie relecji pomiędzy kobietą - żoną, a mężczyzną - mężem.

Ocena 1 za denerwującą narrację w osobie Izy, za przedstawienie czytelnikowi pustej lali z Europy, która poznając szejka uważa że złapała pana Boga za nogi. Średnia z ocen to 3.

Kolejna książka Laili Shukri, która poruszyła moje serce. A raczej je rozerwała na strzępy. Nigdy nie zrozumiem zachwytu kobiet nad mężczyznami z tych krajów. Zakochują się na zabój i nic nie może ich powstrzymać. Tylko, że w Emiratach czeka je ciężkie życie. Mężczyźni mają tam swoje prawa i czasami mimo wielkiej miłości do żony zmieniają się w okrutnych mężów. Są chorobliwie zazdrośni i nawet jedno słowo kobiety skierowane np do taksówkarza może zamienic ich życie w piekło.

Autorka pisze w tajemnicy przed swoim mężem. Odkrywa przed nami najczarniejsze sekrety dubajskich szejków. W ciemnych uliczkach porywane są malutkie dzieci które zmuszane są do prostytucji. Mimo, ze Dubaj to kraj niezwykle bogaty i piękny to skrywa najochydniejsze sekrety mężczyzn. To oni są tam odrażającymi potworami. Nie mieści mi się w głowie jak można robic tak potworne rzeczy. Jak kobiety mogą tam żyć i nadal kochać swoich mężów. Niestety są zastraszone i boją się odejść. Żyją w złotych klatkach z których nie ma ucieczki.

Zabieram sie za kolejną książkę autorki ktora juz teraz wiem że będzie dobra.

Avatar użytkownika - Magnolia6
Magnolia6
Przeczytane:2018-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka delikatnie mówiąc nie jest najwyższych lotów, niektóre opisy jak z "harlequina" ale czyta się szybko i lekko. Ciekawym dla mnie były opisy kultury arabskiej i różnice kulturowe, czasem wstrząsające.

Byłam kochanką arabskich szejków
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Byłam kochanką arabskich szejków

Wstrząsająca historia Polki, którą rozkochano, aby sprzedać... Opowieść jednej z tysiąca kobiet, która stała się żywym towarem. Laila Shukri...

Uciekłam z arabskiego burdelu
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Uciekłam z arabskiego burdelu

Wstrząsająca historia Polki, która stała się żywym towarem... Dalsze losy Julii znanej z kart "Byłam kochanką arabskich szejków", o które czytelniczki...

Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;