Jestem córką szejka

Poruszająca historia córki jednego z najbogatszych szejków.

Córki szejków od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem i liczną służbą. Wiodą bajkowe życie, nie martwiąc się o sprawy dnia codziennego. Noszą najdroższe ubrania, buty, torebki i biżuterię, podróżują do najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, a jako prezenty otrzymują okazy dzikich zwierząt, które stają się ich domowymi pupilami oraz warte miliony dolarów supersamochody, produkowane w kolekcjonerskich, limitowanych do kilkunastu sztuk seriach.
Laila Shukri opowiada historię najlepszej przyjaciółki swojej córki. Jak wygląda życie córek szejków? Czy są one szczęśliwe? Jakie sekrety skrywają? I jaką cenę przychodzi im płacić za życie w luksusie?
Amira jest jedną z tych pochodzących z wpływowych arabskich rodów dziewczyn. Niestety, z biegiem lat coraz bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że żyje w złotej klatce, która atrakcyjnie wygląda tylko z zewnątrz... Kiedy spotyka miłość swojego życia, wie, że bogactwo może stać się jej przekleństwem.
Barwny świat Wschodu, ociekający przepychem, a zarazem pełen zatrważających tajemnic, w najnowszej książce Laili Shukri, która zdradza tajemnice córek szejków i stawia podstawowe pytanie: Czy wielkie pieniądze potrafią dać prawdziwe szczęście?

Laila Shukri - ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów.

Informacje dodatkowe o Jestem córką szejka:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-10-12

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Jestem córką szejka

Jestem córką szejka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-01-09,

Chciałam napisać Wam o książce po którą sięgnęłam ze względu na... okładkę 🙂
Dodatkowo po wielu rozmowach z moją koleżanką, która jest fanką autorki musiałam po nią sięgnąć , bo mi żyć nie dawała.
"Jestem córką szejka" to historia najlepszej przyjaciółki córki autorki.
Córki szejków od najmłodszych lat opływają w niewyobrażalnych luksusach.
Amira jest córką jednego z najbogatszych i wpływowych rodów arabskich.
Jednak z każdym kolejnym dniem coraz bardziej widzi, że jest to złota klatka z której nie ma wyjścia.
Czy pieniądze, służba, ekskluzywne życie to coś o czym marzy?
Czy przepych jest stworzony dla niej?
Chce studiować, poznawać świat i właśnie na studiach poznaje miłość swojego życia Samira.
Czy pójdzie za głosem serca? Czy presja rodziny będzie silniejsza?
Historia sama w sobie bardzo ciekawa i jakich wiele w tych kręgach.
Młode dziewczyny, które nie mają własnego zdania są jak przedmioty.
Pozorny luksus, który ma dać im szczęście, a potem smutna rzeczywistość.
Trzeba pamiętać, że autorka opisuje prawdziwe historie. Mimo tego, że czyta się to jak powieść jest to czyjeś smutne i bardzo nieszczęśliwe, zniewolone życie. Jeszcze to zakończenie zdołowało mnie całkowicie.
Jeśli chodzi o styl autorki to jest on prosty i jasny, momentami odnosiłam wrażenie, że autorka chce zawrzeć wszystko w jednym zdaniu. W sumie to jedyny minusik.
Podsumowując polecam książkę i nie wykluczam, że sięgnę po inne historie napisane przez autorkę.

Pierwszy raz zdecydowałam się sięgnąć po książkę autorki. W sumie nie wiem co mnie podkusiło, chyba okładka 🤭  A tak szczerze to powiem Wam, że już dawno miałam ochotę poznać pióro autorki. Czy było warto?

"Jestem córką szejka" to historia Amiry, córki najlepszej przyjaciółki Laily Shukri. Nie od dziś wiadomo, że córki szejka od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem. Takie życie wiedzie Amira. Od najmłodszych lat pławi się w luksusach. Jednak z wiekiem dziewczyna zdaję sobie sprawę, z tego, że żyje w złotej klatce. Podczas studiów Amira poznaje syryjczyka Samira, w którym zakochuje się bez pamięci. Mężczyzna obiejcuje jej miłość i ślub. Jednak rodzice Amiry już wybrali jej kandydata na męża. Czy Amira będzie posłuszna rodzinie i zwyczajom panującym w kraju ? Czy wybierze prawdziwa, szczerą miłość?

Tak jak pisałam wyżej, to było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Laila Shukri urzekła mnie tym, jak opowiada historie dziewcząt w krajach arabskich. Powieści autorki to nie fikcja, a prawdziwe wydarzenia. Książka nie jest źle napisana ale nie jest też wybitnie dobra. Czegoś mi tutaj brakowało, choć nie powiem, czytało się dobrze. Wielki plus należy się za "przedstawienie" czytelnikowi kultury, jaka panuje w krajach arabskich, jak wyglądają relację między kobietą a mężczyzną. Ale... nie obędzie się bez minusów. To jest kolejna książka autorki, jak dobrze policzyłam, chyba 14ta. Dialogi i narracja pozostawiają wiele do życzenia. Niestety, tutaj autorka musi włożyć jeszcze dużo pracy, w to, by jej książki zasłużyły na większą ocenę.
Nie mniej jednak polecam przeczytać, chociażby po to by poznać kulturę bliskiego Wschodu. Autorka na ten temat ma ogromną wiedzę. Ja mimo lekkiego chaosu i niedociągnięć w powieści, zarwałam dla niej nockę, jak najszybciej chciałam poznać zakończenie historii Amiry.

Historia Amiry urodzonej i wychowujacej sie w swiecie arabskim .Zakazy ,nakazy ale i luksus i bogactwo.Amira dorastajac oprucz wlasengo palacu poznaje prawdziwe zycie i swiat za jego murami. Bezwzgledny ,okrutny i dla wychuchanej ksiezniczki nie do pojecia. Historia troche przerysowana ale byc moze prawdziwa. Warta przeczytania jesli ktos lubie te klimaty.

Fabuła taka,do jakiej przyżwyczaiła nas autorka. Może troche mniej jest drastycznych scen, ale oczywiście w narracji wspomina się  okaleczenia kobiet, które w mniemaniu krewnych zhańbily swój ród. przemoc wobec kobiet na Bliskim Wschodzie, w krajach muzułmańskich,nawet tych  stosunkowo postępowych,ma sie dobrze. TYm razem bohaterka żyje w złotej klatce, uczy sie w amerykańskiej szkole średniej i zakochuje w człowieku o wiele niższym statusie społecznym. Ukchany jest ochroniarzem w jej szkole, a przy okazji uchodźcą z Syrii. Autorka przedstawiła zepsutą złota młodzież, młodych szejków, aranżowane małżeństwa. Nad dziewczyną zbierają się ciemne chmury gdy okłamuje rodziców i wyprawia się z przyjaciółką do willi jej kochanka. jest świadkiem ich miłosnych igraszek, i dowiaduje się o seksie. marzyła o studiach w Ameryce wzorem braci, ale ojciec postanowił wydać ją za mąż, i to za obleśnego kuzyna. odwiedziny kuzyna z matką. Bohateka naiwnie wierzy w moc miłosci odwiedza Syryjczyka w jego skromnej kwaterze. Podjął się drugiej pracy, by zaoszczędzić pieniadze. poryw serca,  utrata dziewictwa, a potem face tznika, wraca do chorej rodziny. nastolatka ma wielki kłopot, bo zaszła w ciąże, na szczęście pieniądze wszystko załatwią.  Brak alternatywy, wieć może tylko zamknąć się w grobowcu małżeństwa z rozsądku. Rozumiem, ze była naiwna, chowana pod kloszem, ale nie lubię takiej rażacej głupoty bo ukochany oczywiscie okazał sie żonatym tchórzem.

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Córki szejków żyją w bogactwie i przepychu. Są otoczone służbą i mieszkają w pałacach. Ich życie przypomina piękną bajkę, w której brakuje trosk i zmartwień. Noszą najlepsze ubrania, buty i torebki. Wakacje spędzają w najbardziej ekskluzywnych miejscach świata. Na urodziny dostają dzikie zwierzęta, takie jak białe lwy czy tygrysy, które stają się domowymi pupilami. Kupują samochody z limitowanych serii. Czy to nie brzmi jak piękny sen? A jak to wygląda w rzeczywistości?

Laila Shukri tym razem skupia się na córce swojej najlepszej przyjaciółki. Amira pochodzi z wpływowej, arabskiej rodziny. Dziewczyna wiedzie luksusowe życie w Dubaju, a jej nastoletnią głowę przepełnia mnóstwo marzeń. Jednym z nich są studia w Londynie. Niestety przez jedno potknięcie jej plany mogą pójść w zapomnienie. Konserwatywni rodzice zaczynają rozważać małżeństwo z bogatym kuzynem i to w momencie, gdy serce Amiry zaczyna bić dla pewnego Syryjczyka...

Zachęcam, aby miłośnicy twórczości Laili ją przeczytali, ale również ci, którzy jej nie znają. Kobieta od lat zbiera informacje o życiu w krajach arabskich i dzieli się tym z Czytelnikami. Czytajcie, poznawajcie twórczość Autorki, bo warto!

Czy chcielibyście urodzić się jako córki szejków? Ja osobiście nie. Pomimo luksusów jakie mają tak naprawdę nie są szczęśliwe. Póki są małe jest dobrze. Im są starsze zaczyna się dla nich dramat. Nie mogą spotykać się z chłopakami, nie mogą same sobie wybierać mężów, nie mogą same sobie wychodzić na zakupy itd. Co na ten temat myśli nasza główna bohaterka? Dowiecie się czytając najnowszą powieść Laili Shukri ,,Jestem córką szejka".
Poczytajcie, jak wiedzie się naszej Amirze. Początkowo jest szczęśliwa. Dostaje w prezencie prawdziwe białe lwiątko. A co stanie się, gdy pozna miłość swojego życia? Ojciec będzie chciał ją wydać za mąż za innego. Nie za wesoła sytuacja. Jak to się skończy?
Nasza bohaterka żyje w prawdziwej złotej klatce. Niby ma wszystko, a tak naprawdę nie ma nic. Nie ma wolności.
Wiecie co grozi arabskiej dziewczynie, jeżeli zostanie złapana z chłopakiem w łóżku lub w dniu ślubu nie będzie dziewicą? Śmierć. I to własny ojciec skazuje taką dziewczynę na tak surową karę. Okropna narodowość i ich tragiczna mentalność. Nie ma zmiłuj. Ojciec takiej panny musi zmyć ,,hańbę" ciążącą na jego rodzinie. Najgorsze jest to, że to się dzieje na naszych oczach i nie jesteśmy wstanie temu zapobiec. Łzy leją mi się ciurkiem. Współczuję tym dziewczyną, że musiały urodzić się w takich zacofanych rodzinach.
Córki szejków nie mają prawa głosu. Za nie przemawiają ojcowie lub ich mężowie. To oni nimi rządzą. Moim zdaniem każdy ma prawo do miłości i każdy powinien sam wybrać sobie życiowego partnera.
W książce ,,Jestem córką szejka" znajdziecie mnóstwo strasznych informacji, które wami wstrząsną. Mimo ciężkiego tematu pochłonęłam ją w ciągu jednego dnia. Uwielbiam poznawać odmienne kultury. Ta tutaj opisana jest bardzo niesprawiedliwa dla kobiet. Mam nadzieję, że kiedyś przejrzą na oczy i inaczej będą patrzyli na kobiety.
Nie jestem zadowolona z zakończenia. Liczyłam na lepsze. Niestety nie zawsze jest szczęśliwe zakończenie. Może autorka dopisze do tego kolejną część.
Uwielbiam powieści tej autorki. Dzięki niej możemy zobaczyć od środka jak wygląda życie w tamtych stronach. Może dziewczyny, które tak uwielbiają Dubaj i podobne kraje przejrzą na oczy. I nie dadzą się omamić pięknymi słowami. Tylko spojrzą realnie na rzeczywistość.
Dzięki Laili Shukri możecie przeczytać, jak bawią się nastolatki, gdy ich ojcowie tego nie widzą. Czy można oszukać szejka?
Z tym pytaniem was zostawiam. Zachęcam do przeczytania powieści ,,Jestem córką szejka".
Polecam.

Perska kobiecość
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Perska kobiecość

Czy miłość to uczucie, które ocala czy gubi? Znana z "Perskiej zmysłowości" Joanna, po nagłym wyjeździe z Bali, gdzie spotkała miłość swojego życia, nie...

Byłam kochanką arabskich szejków
Laila Shukri0
Okładka ksiązki - Byłam kochanką arabskich szejków

Wstrząsająca historia Polki, którą rozkochano, aby sprzedać... Opowieść jednej z tysiąca kobiet, która stała się żywym towarem. Laila Shukri dotarła do...