Dobierz książkę do gustu i wygraj książki z autografami!

Start: 2017-08-10 Koniec: 2017-08-23
Dobierz książkę do gustu i wygraj książki z autografami!

Tak dużo książek, tak mało czasu? SZREK pomoże!

Sierpień w pełni! Idealny czas na nadrabianie czytelniczych zaległości. A kiedy przeczytacie już wszystkie Najlepsze Książki na Lato i zaczniecie rozglądać się za kolejnymi fascynującymi lekturami, pośpieszy Wam z podpowiedziami SZREK - System Zaawansowanych REkomendacji Książkowych.

SZREK dopiero uczy się chodzić, ale pierwsze kroczki już postawił - zebrał bazę kilkunastu tysięcy książek opisanych według potrzeb algorytmów systemu, a od niedawna zaprasza na własną stronę testową www.szrekomendacje.pl.

Dzięki precyzyjnie stworzonym algorytmom, nad którymi czuwa zespół programistów oraz eksperckiej bazie faktograficznej książek, SZREK jest w stanie dobierać książki do wymagań czytelnika. Na obecnym etapie działanie SZREKa opiera się na parach przeciwstawnych cech dotyczących fabuły książki, takich jak np.: zabawna-poważna, realistyczna-fanstatyczna, bez erotyki-erotyczna itp. Użytkownik może dla każdej z 10 par ustawić odpowiadające mu natężenie. Może również zmienić kolejność suwaków, by dać systemowi znać, które cechy są dla niego najważniejsze, a które mniej istotne. Kiedy już wszystko zostanie ustawione według gustu użytkownika, wystarczy nacisnąć SZUKAJ i w wynikach pojawiają się książki, które spełniają wymagania.

Pracę nad SZREKiem trwają już od dłuższego czasu, teraz jednak niezbędna dla dalszego rozwoju jest pomoc miłośników książek. Innymi słowy – rozpoczyna się faza testów zewnętrznych.

Każdy, kto wejdzie na stronę, ustawi suwaki według swojego gustu i oceni rekomendację, przyczyni się do współtworzenia SZREKA, bo da to niezbędną wiedzę o funkcjonowaniu algorytmu.

Marzeniem twórców SZREKa jest, by umiał z oceanu książek wyłowić prawdziwe perełki, które trafią do rąk czytelników.

Dlatego też zapraszamy do udziału w konkursie!

O co gramy?

Do wygrania książki z autografem: „Plankton” z podpisem Mariusza Sieniewicza lub „Ciemno, prawie noc” z życzeniami miłej lektury od Joanny Bator bądź „Preparatora” z autografem Huberta Klimko-Dobrzanieckiego.

Co trzeba zrobić, by otrzymać jedną z nich?

Po pierwsze, zaprzyjaźnić się ze SZREKiem! Wejść na www.szrekomendacje.pl i ustawić suwaki według swojego upodobania, nacisnąć „SZUKAJ”, a po przejściu procesu wyboru książek według cech, wystawić ocenę rekomendacji i dodać słówko komentarza. W polu na treść komentarza prosimy o podpis z dopiskiem „granice.pl” oraz o pozostawienie swojego adresu e-mail w miejscu do tego przeznaczonym, byśmy w razie wygranej mogli się skontaktować ze zwycięzcami.

Kto wygrywa?

Spośród tych, którzy przejdą i ocenią www.szrekomendacje.pl wybierzemy trzy osoby, których komentarze będą najbardziej wnikliwe i/lub pomocne w dalszej pracy nad systemem. Każda z Waszych ocen jest niezwykle cenna, ponieważ system dzięki każdemu Waszemu przejściu uczy się, by w kolejnym etapie podawać jeszcze trafniejsze wyniki oraz eliminować błędy. Konkurs trwa do 23.08.2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu 28.08.2017 r. Organizatorem konkursu jest For Books Sp. z o.o.

Wyniki konkursu:

- Dziękujemy wszystkim, którzy przetestowali szrekomendacje.pl i wyrazili swoje opinie - wnikliwe, czasem pochlebne, czasem nie, a dla nas niezwykle cenne i dające do myślenia. Dzięki Wam możemy zabrać się do ulepszania systemu. Cieszą nas Wasze reakcje, ponieważ nad wieloma kwestiami, o których pisaliście już od jakiegoś czasu pracujemy, ale z uwagi na poziom skomplikowania nie mogliśmy ich dodać do obecnej wersji systemu. Dzięki Wam wiemy jednak, że idziemy w dobrym kierunku - piszą twórcy systemu szrekomendacje.pl

A teraz czas na nagrody! Uwaga! Uwaga! Ogłaszamy, co następuje:

I miejsce: Ciemno, prawie noc z autografem Joanny Bator – Aleksandra Bryndza

II miejsce: Plankton z autografem Mariusza Sieniewicza – Ewa (serduch4)

III miejsce Preparator z autografem Huberta Klimko-Dobrzanieckiego – Magdalena Jabłońska

Z nagrodzonymi skontaktujemy się jeszcze dziś, by ustalić, na jakie adresy przesłać nagrody.

Serdecznie gratulujemy i raz jeszcze dziękujemy!

Zespół ForBooks.pl

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Katarzyna Terechowicz
Okładka książki - Ekoświrek. Bajka ekologiczna
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy