Wygraj książkę „Nowy świat"

Start: 2019-05-27 Koniec: 2019-06-03
Wygraj książkę „Nowy świat

Ałbena Grabowska, autorka sagi Stulecie Winnych, której ekranizację mogliśmy oglądać niedawno na antenie TVP, a także świetnego cyklu książek dla dzieci Julek i Maja..., któremu patronowaliśmy, powraca z zupełnie nową powieścią! W Nowym świecie autorka opowiada o przyjaźni trójki nastolatków w czasie apokalipsy, wykorzystując swą wiedzę z zakresu neurologii i przybliżając nastoletnim czytelnikom kwestie związane z tajemnicami ludzkiego mózgu.  

Z kolei Sky, Estra i Maroon nie mają niczego poza przyjaźnią. Dorastali w Kolebce, miejscu przypominającym dom dziecka, gdzie wychowuje się ludzi, którzy później zostaną niewolnikami. Nasi bohaterowie uciekają więc i starają się przetrwać w Nowym Świecie. Jego szczególną częścią jest Wyżyna, którą zamieszkuje wąskie grono wybrańców, nieświadomych tego, jak wygląda świat poza nią. Żyje tam Ruby, która kiedyś nie należała do klasowej elity. Chciałaby wrócić do tych czasów, lecz James stara się zrobić wszystko, by ją odzyskać. Wątłą równowagę w świecie, w którym żyją Sky, Estra, Maroon i Ruby, burzy porwanie córki prezydenta Wyżyny. Czy naszym bohaterom uda się ocalić życie? 

Do lektury powieści Ałbeny Grabowskiej Nowy świat zaprasza Wydawnictwo Jaguar. Koniecznie weźcie też udział w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie książce. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy podać pytanie, jakie chcielibyście zadać autorce powieści, Ałbenie Grabowskiej. Warto również dodać Nowy świat do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 3 czerwca 2019 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Jeśli zainteresowała Was nowa powieść Ałbeny Grabowskiej, Nowy świat kupicie już w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Mirella Krowicka, Przeworsk

Kasper Zimny, Poznań

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
Nowy świat
Ałbena Grabowska
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje