Wygraj książkę „Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach"

Start: 2022-06-01 Koniec: 2022-06-08
Wygraj książkę „Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach

Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach to trzeci tom bestsellerowej serii, omawiającej ukryte kody w dziełach arcymistrzów malarstwa i rzeźby.

  • Henri de Toulouse-Lautrec - karzeł, brzydal, arystokrata, przenikliwy obserwator. Jakie tajemnice Moulin Rouge malarz zamieścił na swoich obrazach?
  • Ogromna ludzka czaszka widoczna tylko pod odpowiednim kątem. Ambasadorowie Hansa Holbeina
  • Kambodżańska świątynia Angkor jest największym kompleksem świątynnym na świecie. Co na jego ścianach robi jednak płaskorzeźba przestawiająca stegozaura? Czy dawni Khmerowie znali dinozaury?
  • Rembrandt van Rijn "Straż Nocna". Kim jest tajemnicza  kobieta z drugiego planu, którą z mroku nieoczekiwanie wydobywa złota jasność? Opowieść o obrazie pociętym nożem przez szaleńca i oblanym kwasem przez fiksata. 
  • Niewiele brakowało, a ,,Ekstaza św. Franciszka" wylądowałaby na śmietniku. Zadziwiająca historia odkrycia jedynego obrazu El Greca w polskich zbiorach.
  • Tamara Łempicka. Jak to możliwe, że w Polsce nie ma jej obrazów? I kto kupił wart ponad 16 milionów funtów portret artystki kabaretowej Marjorie Ferry?

Zabieramy cię w porywającą podróż tropami błysków geniuszu.

Czytelnicy znajdą tu wszystko na co czekają; tajemnicę, tło historyczne i znaczeniowe tropy pozostawione przez artystów oraz zaskakujące konkluzje autorów książki, niestrudzonych detektywów historii.

Do lektury zaprasza Wydawnictwo Zona Zero. Koniecznie weźcie też udział w konkursie, który poświęcony jest właśnie książce Sekretna galeria

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Sekretną galerię do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 8 czerwca 2022 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę Sekretna galeria kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

Laureatami konkursu zostali:

Kamila Olechnowicz, Piła

Maurycy Kruk, Wolsztyn

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Książka
Sekretna galeria. Co artyści ukryli w swoich dziełach
Joanna Łenyk-Barszcz; Przemysław Barszcz
Reklamy