Wygraj książkę „Szkoła po japońsku"

Start: 2022-05-17 Koniec: 2022-05-29
Wygraj książkę „Szkoła po japońsku

Elitarna, prywatna szkoła to szczyt marzeń wielu rodziców. Kumiko Makihara była dumna, gdy po przebrnięciu przez trudne egzaminy wstępne jej syn Taro wstąpił do klasy małych geniuszy, a ona sama dołączyła do towarzystwa doskonałych matek.

W japońskiej edukacji liczą się dyscyplina, perfekcjonizm i konformizm, a rywalizacja odbywa się na wielu poziomach. Niezależna matka i jej niesforny syn z trudem odnajdują się w tych realiach. Kumiko lawiruje między gniewem, miłością, wyrzutami sumienia a czasami rozpaczą, podejmując próby wytyczenia drogi dla swojego dziecka pośród niezliczonych norm rodzinnych i szkolnych.

Szkoła po japońsku to niezwykle osobista, ciepła i poruszająca kronika przeżyć samotnej matki i jej dziecka, próbujących odnaleźć się w hiperkonkurencyjnym środowisku szkolnym. To opowieść, która przemówi zarówno do osób zainteresowanych Japonią, jak i do wszystkich rodziców próbujących zrozumieć, co tak naprawdę leży w interesie ich dzieci.

Do lektury publikacji zaprasza Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Koniecznie przeczytajcie premierowy fragment książki Szkoła po japońsku i weźcie udział w naszym konkursie 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Szkołę po japońsku do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 29 maja 2022 – trzeba więc się pospieszyć.

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę Szkoła po japońsku kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Katleen Vaesen, Oława

Zuzanna Czechowska, Rokietnica

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.