Wygraj książkę „Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu"

Start: 2020-05-13 Koniec: 2020-05-20
Wygraj książkę „Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu

Trwają Wirtualne Targi Książki. W ich ramach wydawcy polecają swoje najnowsze publikacje. Jedną z nich jest powieść Moniki Rzepieli Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. Zapraszamy Was do odwiedzenia targów i udziału w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie książce. 

Ciężarna Marysia Konopka porzucona przez dziedzica Pawłówki postanawia odebrać sobie życie. Los jednak przychodzi jej z pomocą, bo w chwili, gdy pętla ma zacisnąć się na jej szyi zostaje nieoczekiwanie uratowana. Leontyna natomiast wbrew swej woli poślubia warszawiaka Aleksandra Sokołowskiego, człowieka, który umiejętnie skrywa swe prawdziwe oblicze. Elwira, chcąc uniknąć złożenia zakonnych ślubów ucieka nocą z ukochanym. Życie trzech panien toczy się odtąd różnymi torami. Nie brakuje salonowych intryg, radości i smutku, ludzkich dramatów. Zbuntowane kobiece serca popełniają błędy…

Tymczasem przez kraj przetacza się historia: insurekcja kościuszkowska, upadek Rzeczypospolitej, wojny napoleońskie. Polacy zapatrzeni w Napoleona wierzą, że walcząc u boku cesarza Francuzów wskrzeszą upadłą ojczyznę.

Jak w tych burzliwych czasach odnajdą się bohaterowie powieści?

Do lektury nowej powieści Moniki Rzepieli – Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu – zaprasza Wydawnictwo Szara Godzina. Warto też wziąć udział w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie książce. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2020 – trzeba więc się pospieszyć. 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

W naszym serwisie przeczytacie również fragment książki Szlacheckie gniazdo. Ogień buntu. Powieść Moniki Rzepieli kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Emilia Mazurkiewicz, Chojnów

Monika Król-Muma, Zakopane

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.

Wydawnictwo