Wygraj książkę „Ugotować niedźwiedzia"

Start: 2022-05-25 Koniec: 2022-06-01
Wygraj książkę „Ugotować niedźwiedzia

Jest lato 1852 roku. W małej szwedzkiej wiosce leżącej za kołem podbiegunowym charyzmatyczny pastor Laestadius i jego pomocnik Jussi spędzają czas na długich rozmowach i badaniu roślin. Sielankę przerywa odnalezienie na bagnach zmasakrowanych zwłok pasterki. Rusza polowanie na niedźwiedzia posądzonego o zabicie dziewczyny. Pastor jednak odnajduje ślady wskazujące, że na wolności grasuje prawdziwy zabójca. Wkrótce okazuje się, że ma rację - niedługo potem morderca znowu zaatakuje...

Pastor i Jussi, pochłonięci śledztwem, nie zauważają nadciągających kłopotów. Działalność duchownego głoszącego odrodzenie religijne przysparza mu coraz więcej wrogów.

Ugotować niedźwiedzia to mroczny portret małej społeczności w obliczu zbrodni, w sytuacji, w której strach rodzi przemoc, bogaci nadużywają władzy, a rdzenni mieszkańcy są traktowani z pogardą. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przeczytajcie premierowy fragment książki Ugotować niedźwiedzia i weźcie udział w naszym konkursie.  

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w naszym konkursie, należy odpowiedzieć na jedno pytanie. Warto również dodać Ugotować niedźwiedzia do swojej wirtualnej biblioteczki – na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 1 czerwca 2022 – trzeba więc się pospieszyć.

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie na naszym profilu na Facebooku! Koniecznie śledźcie też nasz profil na Instagramie!

Książkę Ugotować niedźwiedzia kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Laureatami konkursu zostali:

Tomasz Matula, Paniówki

Jakub Bogdanik, Sucha Beskidzka

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.