Wręczymy zestawy książek za... Wasze listy!

Autor: slk
News - Wręczymy zestawy książek za... Wasze listy!

II

 

Saszeńko moja Ty dobra!

 

No cóż, będę numerował listy, żeby wiedzieć, który nie doszedł.

 

Wybacz, że piszę takie krótkie liściki – nie mam zupełnie czasu dla siebie. I strasznie brak mi snu, chcę tylko zamknąć oczy i zasnąć choćby na stojąco. Kartezjusza zabiło to, że musiał wstawać bladym świtem o piątej, żeby królowej szwedzkiej Krystynie wykładać filozofię. A ja jeszcze się trzymam.

 

Dziś byłem w sztabie i zobaczyłem w lustrze swoje odbicie w mundurze. Poczułem się dziwnie. Co za maskarada? Trudno uwierzyć: jak to, ja jestem żołnierzem?

 

Wiesz, coś w tym jednak jest – żyć, równając do kości policzkowej czwartego.

 

Oto jeden z listów, składających się na treść książki, której premiera wkrótce będzie miała miejsce. Książka to wyjątkowa, wyjątkowa jest więc również formuła naszego konkursu.

 

W najbliższych tygodniach zamieszczać będziemy kolejne fragmenty, kolejne listy, pisane przez jednego z bohaterów tej powieści. Chcemy, byście dokładnie się z nimi zapoznali, byście wczuli się w atmosferę tej niezwykłej historii i - jeśli zechcecie - byście wzięli udział w naszym specjalnym konkursie.

 

Udział w konkursie:

 

Aby wziąć udział w konkursie, spróbujcie napisać odpowiedź na opublikowane fragmenty listów jednego z bohaterów książki w specjalnym wątku na naszym forum. Kluczowe jest zachowanie atmosfery tej korespondencji. Możecie jako inspirację potraktować postaci historyczne pojawiające się na łamach opublikowanych fragmentów korespondencji, możecie odwołać się do utworów literackich lub przeżyć autora listów. Możecie napisać jedną odpowiedź lub - gdy zamieścimy kolejny list - przygotować kolejną. Nawet, jeśli domyślicie się, o jakiej książce mówimy, nie zdradzajcie tego innym uczestnikom konkursu. Ujawnimy to po zakończeniu rywalizacji, kiedy poznamy laureatów konkursu. Pod uwagę weźmiemy zarówno styl, w jakim utrzymane będą Wasze listy, zachowanie atmosfery korespondencji, jak i Wasze zaangażowanie. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Przeczytajcie również drugi list z tajemniczej książki

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Latarnia z Kiss River
Diane Chamberlain
Okładka książki - Latarnia z Kiss River
Pokaż wszystkie recenzje