Antologia "Nadzieja": Tokarczuk, Myśliwski, Szczygieł. Kupując, pomagasz seniorom

Data: 2020-07-09 12:08:53 Autor: pobarski

Od kilku tygodni głośno jest o najnowszej publikacji Wydawnictwa Agora – antologii Nadzieja najważniejszych polskich twórców. Do akcji dołączyła się teraz także znana sieć sklepów Biedronka, która oprócz sprzedaży tytułu, przekaże także milion złotych na rzecz seniorów. 

Obrazek w treści

Nadzieja to najnowsza antologia, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Agora, która zawiera utwory 40 cenionych polskich twórców – w tym Olgi Tokarczuk, Wiesława Myśliwskiego, Mariusza Szczygła, Hanny Krall, Andrzeja Stasiuka, Ewy Lipskiej, Joanny Bator, Jacka Dehnela, Wojciecha Chmielarza, Ignacego Karpowicza, Magdaleny Parys, Dominiki Słowik, Jerzego Sosnowskiego, Julii Fiedorczuk, Filipa Springera i Adama Wajraka. Na antologię składają się oryginalne opowiadania, wiersze, reportaże oraz komiks.

Publikacja powstała w odpowiedzi na problemy, z jakimi zmagają się pacjenci i podopieczni domów opieki zajmujacych się seniorami. Instytucje prowadzące te miejsca, często pozbawione są wsparacia i nie są w stanie zapewnić seniorom odpowiednich środków ochrony – z tego też powodu grupa pisarzy, ale także redaktorów, korektorów i grafików stworzyła publikację, z której cały zysk przekazany zostanie potrzebującym. 

W inicjatywę zaangażowała się również sieć sklepów Biedronka, w której od czwartku, 9 lipca, kupić można publikację Nadzieja. Tytuł ten dostępny jest w sprzedaży w cenie okładkowej w kwocie 50 zł. Oprócz tego sieć sklepów obiecuje także przekazać milion złotych dla potrzebujących Domów Pomocy Społecznej na terenie całego kraju. Książkę kupić można także w internecie za pośrednictwem księgarń internetowych.

Nadzieja pojawiła się w sprzedaży 8 lipca - od tego momentu zebrano ponad 1,2 miliona złotych. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje