Biblioteka w centrum handlowym? W Warszawie powstała Spotykalnia

Data: 2019-06-15 14:18:00 Autor: pobarski
News - Biblioteka w centrum handlowym? W Warszawie powstała Spotykalnia

Do niedawna połączenie książek i galerii handlowej dotyczyło jedynie zakupu książek w księgarniach. Od pewnego czasu w centrach handlowych miejsce dla siebie odnajdują także… biblioteki. Kolejny taki punkt powstał właśnie w Warszawie.

Spotykalnia - bo tak nazywa się nowa filia warszawskiej biblioteki publicznej - to wypożyczalnia beletrystyki, która otwarta została w Centrum Handlowym Galeria Bemowo. Oficjalne otwarcie Spotykalni - łączącej bibliotekę i Miejsce Aktywności Lokalnej - odbyło się wczoraj, 14 czerwca, o godzinie 17:00.

Za tą inicjatywą stoi Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy - Urszula Kierzkowska oraz zarządca Galerii Bemowo. Chociaż oficjalnie miejsce istnieje tam od wczoraj, to samo centrum handlowe włączało się w organizację imprez kulturalnych od września ubiegłego roku.

Spotykalnię umieszczono na pierwszej kondygnacji centrum i zajmuje ona przestrzeń 189 metrów kwadratowych. Biblioteka czynna będzie od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:00, a w soboty - od 11:00 do 14:00.
Nie tylko Warszawa może pochwalić się biblioteką w centrum handlowym. Podobne miejsce od lat istnieje bowiem w Gliwicach - nazywa się Biblioforum i mieści się w Centrum Handlowym Forum. Biblioforum czynne jest jednak znacznie dłużej, bo do godziny 20:00 przez cały tydzień.

W Gdańsku natomiast siedem lat temu uruchomiono Bibliotekę Manhattan przy Gdańskim Centrum Handlowym Manhattan. Tam mediateka czynna jest aż do godziny 21:00.

Co sądzicie o takich bibliotekach? Macie podobną w swojej okolicy?

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Zabójstwo na cztery ręce
Karolina Morawiecka;
Zabójstwo na cztery ręce
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Noc, kiedy umarła
Jenny Blackhurst
Noc, kiedy umarła
Pokaż wszystkie recenzje