Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – dramat niesamowitego tenisisty

Data: 2021-03-07 12:50:01 Autor: adudek

TVP Kultura pokaże dziś dramat biograficzny prezentujący postać jednego z najbardziej znanych tenisistów, mistrzów sportowych. Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem dziś ma swoją emisję na wspomnianym kanale.

Obrazek w treści

Postać jednego z najlepszych tenisistów świata stała się kanwą dramatycznej filmowej opowieści biograficznej prezentującej postać chłodnego i opanowanego, a jednak targanego wieloma emocjami sportowca.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – opis filmu

Film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem to biografia tenisisty, Björna Borga, zrealizowana w dramatycznym stylu. Film to wspólna produkcja trzech państw, która przedstawia wydarzenie sportowe rozgrywające się w 1980 roku.

Na Wimbledonie zbliża się finał tenisowy, w którym udział bierze najlepszy tenisista świata, Björn Borg. Jego przeciwnikiem zostaje 20-letni Amerykanin John McEnroe, mężczyzna gotowy na wszystko, czasami agresywny, mający jeden cel, pokonać mistrza.

Czytaj również: Genialna przyjaciółka – serial oparty na bestselerowej powieści już dziś na TVP Kultura

Film pokazuje Björna Borga, uznanego tenisistę, który na zewnątrz był opanowany, chłodny i zdeterminowany. Ten ulubieniec widowni, przypłacił sukcesy sportowe nie tylko problemami psychicznymi, ale i morderczym, wykończającym treningiem. Jego życie prywatne praktycznie nie istniało. 

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – obsada

Film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem jest produkcją biograficzną w kooperacji szwedzko-duńsko-fiński. W roli Björna Borga wystąpił Sverrir Gudnason, którego możemy oglądać w filmach: Dziewczyna w sieci pająka, czy w nowym filmowym dziele Viggo Mortensena o tytule Jeszcze jest czas. W roli Johna McEnroe’a wystąpił Shia LaBeouf, znany z filmów:Furia, Constantine, Transformers: Zemsta upadłych czy Cząstki kobiety.

Towarzyszą im: Stellan Skarsgård, Tuva Novotny, Leo Borg, Marcus Mossberg i inni.

Czytaj również: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem - opis filmu

Reżyserem filmu jest Janus Metz Pedersen, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Armadillo - wojna jest w nas czy Zero Zero Zero.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – gdzie obejrzeć?

Film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem jest produkcją, która pojawia się na kanałach telewizyjnych. Dziś, w niedzielę, 7 marca wyemituje go TVP Kultura. Film pokazany zostanie o godzinie 20:00.

Produkcję ową można obejrzeć także na Canal+, jest także dostępny w ofercie filmowej platform VOD. Można go oglądać za pośrednictwem Netflixa.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – opinie

Film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem jest produkcją zdecydowanie polecaną dla osób lubujących się w biografiach, szczególnie sportowych. Jest to także dramatyczna, wciągająca opowieść.

Czytaj również: Coco Chanel – Jak zdobyła serca wielbicieli mody?

Produkcja była nominowana do wielu nagród, między innymi do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej . Otrzymała także wiele wyróżnień. Ma na swoim koncie nagrodę Złote Żuki – „Najlepszy aktor drugoplanowy”, „Najlepsze efekty specjalne”.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem – książki

Film Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem jest produkcją opartą na biografii wielkiego sportowca, ale jednocześnie produkcją powstałą na własnym scenariuszu. W zamian polecamy lekturę książki Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż.

Książkę „ Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Pokaż wszystkie recenzje