reklama

Czytamy o wampirach!

Data: 2011-02-18 12:19:50 Autor: Sławomir Krempa
News - Czytamy o wampirach!

 

Wampirycznie w „Czytam”!

 

W nowym numerze e-magazynu o książkach "Czytam" zapraszamy Was do świata wampirów - nie tylko w wersji popkulturowej. Kamil Świątkowski w swoim opowiadaniu zdradzi Wam "Wszystko, co chciał wiedzieć...". Małgorzta "Vrolok" Jankowska opowie o "Piekle-niebie", a Jan Siwmir wyjaśni wampiryczne "Dwie pomyłki". Wciągające, przewrotne, zaskakujące - takie są po raz pierwszy publikowane w naszym magazynie opowiadania.

 

Jak przeżyć wśród… martwych!

 

Ale proza to nie wszystko. Małgorzata Gołaszewska poprowadzi "Wampiry poprzez wieki", pozwalając Wam uzupełnić swą wiedzę na temat pochodzenia i istoty wampiryzmu. Sporo dopowie Justyna Gul, opowiadając o "Homo sapiens vampiris". "8 wampirzych mitów" obali Grzegorz Raczek z portalu DuzeKa.pl, Gabriel Augustyn zmusi hrabiego do pokazania zębów, Dorota Jędrzejewska dowiedzie, że "Żywe trupy lubią kino", a Marcin Marchlewski opowie, jak przeżyć wśród... martwych.

 

Nocne rozmowy rodaków

 

Wspólnie wybierzemy najlepsze książki i filmy o wampirach. Ponadto porozmawiamy z naszymi specjalnymi gośćmi, którzy jednak z tematem przewodnim nie mają zbyt wiele wspólnego. O uroku mazurskiej prowincji opowie nam Katarzyna Enerlich, autorka wspaniałych powieści obyczajowych. Robert T. Preys podkreśli w wywiadzie, że mocno trzyma się rzeczywistości, choć pisze książki z pogranicza science-fiction i thrillera.

 

Wypunktowani

 

W "Punktowaniu" o designie książek opowie Joanna Janowicz, Warszawikia zaś przypomni Paweł Wimmer.

 

W ramach e-czytania z kolei Piotr Kowalczyk pokaże, jak dodać własne pliki do aplikacji e-książkowych na urządzeniach spod znaku "jabłka"

 

Historia dla początkujących

 

Jak zwykle na naszych łamach gości historia. Dzieje się tak za sprawą tekstów autorów portalu historycznego Histmag.org Porozmawiają oni ze Swietłaną Aleksijewicz i polemizować będą na temat filmu "Mgła". Czy to manifest nowoczesnego patriotyzmu, czy też brak w obrazie nowej jakości? O tym przekonacie się na naszych łamach.

 

Filmowo i konkursowo!

 

To jednak nie koniec filmowych tematów. Gabriel Augustun ogląda ekranizację prozy Murakamiego i dzieli się z Wami wrażeniami z tej filmowej lektury. Ponadto serwis Czytadelko.com.pl oraz wydawnictwo JanKa zapraszają prozaików do udziału w konkursach na opowiadanie.

 

Zapraszamy do lektury!

 

E-magazyn o książkach „Czytam” dostępny jest w księgarniach:

- e-bookowo.pl: http://www.e-bookowo.pl/ebooks/1/26/czytam/

- wydaje.pl: http://wydaje.pl/users/profile/25

- eGazety.pl: http://www.egazety.pl/w-and-w-polak-waclaw/e-wydanie-czytam.html

 

Wkrótce w postaci niezabezpieczonego pliku pdf oraz w postaci wygodnego do czytania na e-czytnikach i urządzeniach mobilnych pliku epub także na:

- Gandalf.com.pl: http://www.gandalf.com.pl/we/czytam/

 

Zapraszamy też na stronę internetową magazynu: www.czytam.wwpol.pl oraz na jego profil na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/Czytam/117174418314829  

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje