Nowe „Downton Abbey” już we wrześniu na wielkich ekranach!

Data: 2019-06-20 14:56:01 Autor: pobarski

Downton Abbey to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali kostiumowych, który znalazł uznanie wśród telewidzów z całego świata i otrzymał wiele prestiżowych nagród. Tę historię już niebawem zobaczymy w wersji... filmowej!

Downton Abbey film 2019Fot. © 2019 FOCUS FEATURES LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Downton Abbey to historia mieszkańców dworu należącego do rodziny Granthamów i ich córek. W serialu przedstawione zostają losy mieszkańców dworu - pełne sekretów, intryg, porażek i zwycięstw - na początku XX wieku, na tle ważnych przemian w Anglii.

Oryginalny serial produkowany był przez BBC w latach 2010-2015 i zdobył wiele licznych wyróżnień. Produkcja uhonorowana została między innymi nagrodą BAFTA, statuetkami Emmy czy Golden Globe. Po tak udanych sześciu sezonach, teraz przyszedł czas na opowiedzenie tej historii w wersji filmowej.

Za scenariusz filmu odpowiada Jullian Fellowes, który bł także twórcą oryginalnego Downton Abbey. Reżyserią zajmie się Michael Engler - także odpowiedzialny za serialową wersję, ale również za seriale takie jak Seks w wielkim mieście czy Brooklyn Nine-Nine.

Co nie jest zaskoczeniem,w rolach głównych także wystąpią ci sami aktorzy, co w przypadku pierwowzoru. W rolę Robert Crawley'a wcieli się Hugh Bonneville, Michelle Dockery będzie Lady Mary Crawley, a Elizabeth McGovern Corą Crawley. Premierę filmu zaplanowano na 13 września 2019 roku.

Co sądzicie o adaptacji serial-film? Wybierzecie się do kina?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Nobliści skandaliści
Sławomir Koper
Nobliści skandaliści
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje