Nowe „Downton Abbey” już we wrześniu na wielkich ekranach!

Data: 2019-06-20 14:56:01 Autor: pobarski

Downton Abbey to jeden z najpopularniejszych brytyjskich seriali kostiumowych, który znalazł uznanie wśród telewidzów z całego świata i otrzymał wiele prestiżowych nagród. Tę historię już niebawem zobaczymy w wersji... filmowej!

Downton Abbey film 2019Fot. © 2019 FOCUS FEATURES LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Downton Abbey to historia mieszkańców dworu należącego do rodziny Granthamów i ich córek. W serialu przedstawione zostają losy mieszkańców dworu - pełne sekretów, intryg, porażek i zwycięstw - na początku XX wieku, na tle ważnych przemian w Anglii.

Oryginalny serial produkowany był przez BBC w latach 2010-2015 i zdobył wiele licznych wyróżnień. Produkcja uhonorowana została między innymi nagrodą BAFTA, statuetkami Emmy czy Golden Globe. Po tak udanych sześciu sezonach, teraz przyszedł czas na opowiedzenie tej historii w wersji filmowej.

Za scenariusz filmu odpowiada Jullian Fellowes, który bł także twórcą oryginalnego Downton Abbey. Reżyserią zajmie się Michael Engler - także odpowiedzialny za serialową wersję, ale również za seriale takie jak Seks w wielkim mieście czy Brooklyn Nine-Nine.

Co nie jest zaskoczeniem,w rolach głównych także wystąpią ci sami aktorzy, co w przypadku pierwowzoru. W rolę Robert Crawley'a wcieli się Hugh Bonneville, Michelle Dockery będzie Lady Mary Crawley, a Elizabeth McGovern Corą Crawley. Premierę filmu zaplanowano na 13 września 2019 roku.

Co sądzicie o adaptacji serial-film? Wybierzecie się do kina?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje