"Dziedzictwo" 112 streszczenie: Ozan powraca. Znowu zagrozi Seher?

Data: 2023-09-18 10:31:36 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Po weekendowej przerwie Dziedzictwo powraca. Ozan kolejny raz zaatakuje, jednak na razie nikt nie spodziewa się, że mężczyzna może w ogóle odzyskać przytomność. Tymczasem Kiraz doprowadza przestępców do domu Alego. Ziya mówi Yamanowi, jak bardzo zmienił się od momentu poznania Seher. Co jeszcze wydarzy się w 112 odcinku serialu? Przeczytajcie streszczenie odcinka. 

Ozan w serialu Dziedzictwofot. kadr z serialu / Legacy Episode 80 on YouTube

Plan Zuhal nie przebiega po jej myśli, a zamknięcie Seher w piwniczce jeszcze bardziej pomaga ciotce Yusufa w zacieśnieniu relacji z Yamanem. Jednak niebezpieczeństwo już czyha na dziewczynę… Poznajcie szczegółowe streszczenie 112 odcinka Dziedzictwa. 

Dziedzictwo 112 streszczenie

Zamknięcie w schowku sprawia, że Seher i Yaman mają czas na długie rozmowy. Sytuacja sprzyja zwierzeniom, Yaman podpytuje więc Seher o to, jak wyglądały jej relacje z ojcem. Dziewczyna opowiada o wędkarskiej pasji taty i o tym,  jak w przeszłości wspólnie łowili ryby. Dziewczyna zdradza, że gdy tacie udało się coś złowić, ona od razu uwalniała rybę i wrzucała ją ponownie do morza. 

– Na szczęście nie zabrałem cię na jacht. Co, gdybyś zrobiła to samo mnie?

– mówi Yaman.

– Czy byłbyś na mnie bardzo zły?

– pyta Seher.

Nie byłbym na ciebie zły

– dodaje mężczyzna.

Tymczasem w ręce Seher wpada stary drewniany samochodzik. Okazuje się, że to zabawka z lat dzieciństwa Yamana, którą wystrugał dla niego Ziya. Samochodzik ma ogromną wartość sentymentalną dla mężczyzny. 

To nie była tylko zabawka... ale nasze nadzieje... nasze marzenia... cały nasz świat. To był nasz najcenniejszy przedmiot.

Tymczasem Kiraz dostrzega, że zostaje śledzona. Jest pewna, że to mężczyzna pracujący dla Halduna, który zagraża Begum. Dziewczynie rozładowuje się telefon i nie może zadzwonić po pomoc. Kiedy dociera do mieszkania komisarza, próbuje skontaktować się z Alim, jednak wówczas do domu wpadają przestępcy. 

Czytaj także: Hotel Paradise 7 - odc. 16. Czy Karolina i Marvin dotarli do trzeciej bazy? Streszczenie 16 i 17 odcinka

W szpitalu budzi się Ozan. Pielęgniarka i policjant rozmawiają o jego stanie, kobieta zdradza także, że Seher udało się wyjść cało, co podsłuchuje Ozan. Chociaż stan mężczyzny jest ciężki, to jego pierwszych słowach wiadomo, że nie zamierza odpuścić: 

Poczekaj na mnie, Gönül... Czekaj…

– mówi Ozan. 

Tymczasem Seher i Yaman w końcu zostają wypuszczeni z piwniczki. Dziewczyna nieco gorzej się czuje, dlatego musi udać się do pokoju, gdzie zostawiła swój sprzęt medyczny. Tymczasem Zuhal spostrzega, że jej plan się nie powiódł. Pomiędzy Zuhal a Ikbal dochodzi do kłótni. 

– Byli razem, cały czas zamknięci w magazynie, siostro. Przeze mnie

– mówi Zuhal. 

– Przez twoją niezdarność! Gdybyś tylko trochę więcej myślała

– zarzuca siostrze Ikbal.

Och, zamknij się!

– wykrzykuje Zuhal.

Sytuacja w domu Alego jest napięta. Mężczyźni żądają przekazania ważnych dokumentów w sprawie Halduna, których jednak Begum nie ma przy sobie. Przestępcy przeszukują mieszkanie, a gdy niczego nie odnajdują – nakazują Begum, by dogadała się ze swoim współpracownikiem i przyniósł wszystko, na czym im zależy. W przeciwnym wypadku skrzywdzi ją, Kiraz oraz Sultan. 

Czytaj także: Love Island Wyspa Miłości 8 - odc. 13. Czyje karty są najsłabsze? Streszczenie 13 i 14 odcinka

Ziya jest zaskoczony, kiedy Yaman przynosi mu stary samochodzik. Okazuje się, że od momentu, kiedy rozpoczęli dorosłe życie, zabawka stała w piwnicy, a Yaman nigdy nie powracał do tematu młodości. 

– Nigdy nie myślałem, że jeszcze to zobaczę. Ponieważ ty... Rzuciłeś to w kąt. Do ciemnego kąta... To tak, jakbyś pochował wszystkie swoje nadzieje w tym ciemnym kącie. Wyciągnąłeś to z magazynu? Czy tak właśnie to będzie wyglądać? Czy taki teraz będziesz, Yamanie? 

– Tak, bracie. Tak właśnie będzie teraz.

– Podziękuję Seher... Kupię jej nawet prezent.

– Dlaczego bracie? Za co chcesz jej podziękować? 

Ponieważ nie byłeś taki, zanim ona się pojawiła, Yaman. Bardzo się zmieniłeś w ciągu ostatnich kilku miesięcy... nie jesteś już zły… 

Gangsterzy Halduna rozważają, co zrobić z kobietami. Wizja jest niepokojąca. Tymczasem Kiraz wpada na pomysł, jak odciągnąć uwagę mężczyzn. Postanawia wraz z Sultan uknuć spisek – ciotka udawać ma chorą, a wtedy Kiraz zaatakuje ich dzbankiem. 

Tymczasem Ozan odzyskuje siły w szpitalu. Kiedy na miejscu dochodzi do zmiany warty policjantów, mężczyzna niepostrzeżenie wymyka się ze swojej sali. Ucieka ze szpitala, by zrealizować do końca swój plan. 

Dziedzictwo 112 odc. – kiedy w tv? 

112 odcinek Dziedzictwa zobaczyć będzie można w telewizji już w nadchodzący poniedziałek, 18 września 2023 roku. Nowy epizod wyemitowany zostanie o godz. 16:05 na antenie TVP 1. Po premierze odcinka w TV, tradycyjnie zobaczyć będzie go można również w Internecie – za pośrednictwem TVP VOD. 

Tagi: Dziedzictwo, seriale tureckie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje