"Dziedzictwo" 99 streszczenie: Ozan bohaterem? Seher nie ma wątpliwości

Data: 2023-08-30 10:24:21 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Przed nami 99 odcinek Dziedzictwa. Ozan realizuje kolejne etapy swojego psychopatycznego planu. Czy Yamanowi uda się na czas odciąć go od swoich bliskich? Tymczasem Kiraz wplątuje się w kolejne kłopoty. Przeczytajcie streszczenie 99 odcinka Dziedzictwa. 

Ozan w serialu Dziedzictwofot. kadr z serialu Dziedzictwo / Legacy Episode 69 on YouTube

Przed nami 99 odcinek serialu Dziedzictwo. Kiraz znajduje prace w firmie, jednak szybko wplątuje się w kolejne tarapaty. Co jeszcze przydarzy się bohaterom serialu? Sprawdźcie nasze szczegółowe streszczenie!

Dziedzictwo 99 streszczenie

Ozan przybywa do rezydencji, zgodnie z życzeniem Seher. Przynosi małemu Yusufowi zabawkę – wodną motorówkę, która chłopiec może bawić się w fontannie. To podstęp – wcześniej Ozan specjalnie umieścił w fontannie kabel podpięty do prądu. Wkrótce w salonie pojawia się Yaman. Ozan nie jest z tego przesadnie zadowolony. Seher postanawia rozmówić się ze stryjem Yusufa. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - 64 odc. Kösem chce wygnać Iskendera z kraju. Streszczenie 64 i 65 odcinka

Tymczasem Kiraz kolejny raz wtrąca się w nieswoje sprawy. Pyta koleżankę z pracy o siniaki, które widzi na jej rękach. Dziewczyna domyśla się, że Gülten jest ofiarą przemocy domowej. 

Widziałam siniaki na twoim ramieniu. Kiedyś przeżywałam to samo. Byłam na twoim miejscu. Mój brat dręczył mnie przez lata. I ja wtedy milczałam, samotnie przeżywałam agonię. 

Kobieta wyznaje, że pragnie rozwieść się ze swoim mężem. Mahmut jest pijakiem, który ją bije. Niestety, nie wyraża zgody na rozwód, co więcej – odgraża się, że zabije Gülten, jeśli ta złoży pozew do sądu. 

Ozan przechodzi do ogrodu, by w ten sposób zachęcić Yusufa do zabawy w fontannie. Seher tłumaczy, że musiał zaczerpnąć tchu, bo zdenerwowała go postawa Yamana. Dziewczyna przeprasza za zachowanie stryjka Yusufa. Kiedy chłopiec ma włożyć rękę do wody, Ozan reaguje: 

Nie, Yusuf! Czekaj! – krzyczy nauczyciel. 

Ozan ratuje Yusufa, czego świadkiem jest zarówno Seher, jak i Yaman oraz Ikbal. Później mężczyzna tłumaczy, że dostrzegł kabel z prądu zwisający w fontannie. Seher jest niezwykle wdzięczna mężczyźnie: 

Gdyby cię tu nie było... Nawet nie chcę o tym myśleć. Dziękuję. Nigdy ci tego nie zapomnę, nigdy – mówi do Ozana. 

Pierwszy dzień w pracy mija Kiraz bez większych problemów. Kiedy jednak wychodzi z firmy, widzi, jak mąż Gülten napada na swoją żonę, chcąc od niej pieniędzy. Kiraz postanawia pomóc swojej nowej przyjaciółce. 

Ona nie jest twoją niewolnicą. Nie możesz jej tak traktować – sprzeciwia się Kiraz.

Po bohaterskiej scenie Ozan zostaje zaproszony przez Ikbal na rodzinny obiad w rezydencji. Chociaż Yaman nadal nie jest przekonany do mężczyzny, to jednak musi teraz czuć wobec niego pewną wdzięczność za uratowanie bratanka. Podczas obiadu z niechęcią dziękuje mu: 

To, co zrobiłeś dla Yusufa, jest bardzo cenne.

Kiraz wraca do domu po pracy, a Ali od razu zasypuje ją gradem pytań. Komisarz jest pewien, ze dziewczyna znów wpakowała się w kłopoty. Tymczasem Kiraz zaprzecza. Co więcej, chwali się, że udało jej się zaprzyjaźnić z Gülten. 

Czytaj także: Krok od nieba - odc. 3 i odc. 4: Samotnik Taddeo, przyjaciel Petra ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Co się wydarzy?

Ozan komplementuje jedzenie Adalet, wspomina także o swojej zmarłej żonie i tym, jak ona przyrządzała desery. Jego dobra maniery oraz miłość wobec zmarłej ukochanej sprawiają, że piękną serca pań. Tymczasem Ziya pozostaje niespokojny. Nie potrafi zaufać w dobre intencje Ozana. Zuhal postanawia wykorzystać niezgodę między Seher a Yamanem. 

Podczas kolacji Kiraz wyjawia, że Gülten znajduje się w trudnej sytuacji. Ali wraz z ciotką Sultan próbują znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. Następnego dnia Kiraz ponownie udaje się do pracy. Tam dowiaduje się, że Gülten nie pojawiła się w pracy, choć wcześniej nie zapowiadała, że chce wziąć urlop. To niepokoi Kiraz. Wkrótce okazuje się, że Gülten ma klucz do magazynu. Pracodawca wysyła Kiraz, by odebrała go z domu przyjaciółki. Kiedy Kiraz dociera do jej mieszkania, pod drzwiami słyszy krzyki Mahmuta. 

Ozan podgląda Seher przez ukrytą kamerę. W ten sposób dowiaduje się, jakie ma wobec niego plany Yaman. Jest przekonany, że Seher coraz bardziej się w nim zakochuje. Nauczyciel muzyki przygotowuje miejsce, w którym mógłby przetrzymywać Seher. Kiedy dowiaduje się, że dziewczyna ma pojawić się u Selima w restauracji, wyczuwa dobrą okazję. 

Dziedzictwo 99 odcinek – kiedy w tv? Gdzie zobaczyć? 

99 odcinek Dziedzictwa zobaczyć będzie można w telewizji w środę, 30 sierpnia 2023 r. o godz. 16:05 na antenie TVP 1. Nowy odcinek telenoweli pojawi się również w sieci – na platformie TVP VOD zobaczymy go po emisji na Jedynce. 

 

Tagi: Dziedzictwo, seriale tureckie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje