reklama

Harcerze zbierają książki dla potrzebujących

Data: 2020-11-18 09:18:40 Autor: pobarski

Harcerze z Włocławka rozpoczęli akcję, w którą chcą zaangażować lokalną społeczność. Chodzi o zbiórkę książek na rzecz potrzebujących. 

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – pisała Wisława Szymborska. Czas pandemii jest niezwykle trudny dla wielu z nas. W jeszcze gorszej sytuacji znajdują się ci, którzy izolację spędzają w szpitalu czy domach opieki. Z myślą o nich pewni harcerze rozpoczęli własną inicjatywę. 

Czytaj także: Harcerze zebrali 15 tysięcy książek na cele dobroczynne!

Harcerze z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego we Włocławku rozpoczęli kolejną inicjatywę, która skierowana jest dla mieszkańców swojego miasta. Tym razem nowa charytatywna akcja polega na zbieraniu książek. 

Harcerze organizują wielką zbiórkę książek, powieści, poradników i książek z gatunku non-fiction, które skierowane mogą być zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Czytaj także: Harcerz zebrał ponad 1000 książek dla więźniów

Książki zbierane będą przez harcerzy z Włocławka w ich siedzibie – „Bazie Przygód” przy ul. Szpitalnej we Włocławku – w konkretne dni: 21 listopada, 5 grudnia i 19 grudnia. 

Harcerze mają nadzieję, że w ich akcję zaangażują się nie tylko członkowie ich organizacji, ale także – mieszkańcy miasta. Zebrane książki trafią bowiem na oddziały miejskiego szpitala, do domu opieki społecznej oraz do domu dziecka

Postawa godna podziwu! 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.