„Hilda” od Netflixa – książka na podstawie animowanego serialu

Data: 2020-01-22 21:12:39 Autor: pobarski

Hilda to ciekawa animowana adaptacja Netflixa stworzona z myślą o najmłodszych użytkownikach platformy. Czy istnieje książka związana z ciekawą kreskówką?

Obrazek w treści

Hilda to nowa kreskówka, która pojawiła się na Netfliksie z myślą o starszych dzieciach korzystających z platformy. Ta ciekawa historia przedstawia losy dziewczyny o niebieskich włosach i uczy najmłodszych o ważnych życiowych wartościach.

Hilda – opis serialu

O czym jest kreskówka Hilda? Ta bajka dla dzieci przedstawia losy dziewczynki, tytułowej Hildy o niebieskich włosach, która postanawia opuścić swój dom rodzinny, by wyruszyć na poszukiwanie przygód.

Hilda decyduje się odejść z magicznej krainy, w której dotychczas mieszkała i dostać się do Trolberg, nietypowego miasta tętniącego całkiem innym życiem. To właśnie w Trolberg spotkają ja zaskakujące sytuacje, dzięki którym nawiąże nowe przyjaźnie, ale także – pozna nieznane, tajemnicze stworzenia i zmuszona będzie do unikania niebezpieczeństw przygotowanych dla niej przez los.

W drugim sezonie serialu młoda Hilda wraz z mamą przeprowadzają się do Trolbergu, gdzie zaczyna wieść na pozór normalne życie. Problem pojawia się, kiedy dziewczynka otrzymuje zadanie – musi przygotować prezentację o miasteczku. By zaczerpnąć inspiracji, kolejny raz wyrusza w podróż, podczas której spotka dzikie elfy, smoki czy… gadające ptaki!

Serial Hilda – czy jest książka

Zarówno pierwszy, jak i drugi sezon serialu oparty został na bestsellerowych książkach dla dzieci stworzonych przez Stephena Davisa oraz Luke’a Pearsona. Książeczki wydane w Polsce zostały nakładem Wydawnictwa Egmont i są to Hilda i Ukryjcy oraz Hilda i Wielka Parada.

Warto wiedzieć także, że w 2013 roku nakładem Wydawnictwa Centrala ukazały się także komiksy, które przedstawiały losy tytułowej Hildy. Powieści graficzne stworzone zostały wówczas wyłącznie przez Luke’a Pearsona i nazywały się: Hilda Folk - 1 - Hilda i Troll oraz Hilda Folk - 2 - Hilda i Nocny Olbrzym.

Pierwszą książkę z nowej serii – Hilda i Ukryjcy kupić można w wielu księgarniach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Hilda i Ukryjcy
Stephen Davies0
Okładka książki - Hilda i Ukryjcy

Dołącz do naszej ukochanej bohaterki, której przyjdzie spotkać się po raz pierwszy z trollem, negocjować pokój z pewnymi niezwykle drobiazgowymi elfami...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo