Quantcast

Jane Austen powraca w grach komputerowych!

Data: 2013-11-04 21:04:22 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Jane Austen powraca w grach komputerowych!

Stride & Prejudice - gra polegająca na biegnięciu przed siebie bez końca po "gruncie" złożonym z tekstu powieści Jane Austen właśnie trafiła na iPhone'y i iPady. Tymczasem wirtualny świat "Ever, Jane" stara się zdobyć 100 tysięcy dolarów finansowania za pośrednictwem serwisu Kickstarter. 

 

Stride & Prejudice opisywana jest jako "pierwsza niekończąca się gra, która zawiera w sobie całą powieść". W tym wypadku powieścią tą jest oczywiście Duma i uprzedzenie. Tekst powieści wyświetla się jako grunt pod stopami biegnącej postaci kobiecej. Można dostosować szybkość przewijania tekstu. 

 

Gra, która kosztuje 0,69 funtów to dzieło No Crusts Interactive, która udostępniła grę na iPhone'y i iPady. Gracze mogą zdecydować, czy chcą, by czarne litery wyświetlały się na białym tle, czy też odwrotnie. "Tryb czytelnika" gwarantuje, że będą mogli zacząć kolejnę grę dokładnie w miejscu, w którym ostatnio zginęli. 

 

Z kolei "Ever, Jane" to wirtualny świat, którego prototyp można już pobrać. Tymczasem twórca gry stara się zdobyć 100 tysięcy dolarów finansowania na Kickstarterze, by projekt mógł zyskać w pełni komercyjny wymiar. Udało mu się zebrać na razie 1/4 tej kwoty. - Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych gier RPG, dbamy o to, by nasza postać zdobywała doświadczenie - wyjaśniają twórcy gry. - Tu jednak podobieństwa się kończą. "Ever Jane" to odgrywanie konkretnych postaci w grze, to tworzenie historii. Kolejne zadania uzależnione są od naszego zachowania i wymyślonej fabuły. Poza tym, posługujemy się raczej plotką niż mieczem i magią, by zniszczyć naszych wrogów i wesprzeć sojuszników. 

 

Również tradycyjni wydawcy podejmowali pierwsze kroki by tworzyć gry powiązane z książkami. Random House przyciągnął ponad 6000 graczy do darmowej gry przeglądarkowej "Black Crown" ("Czarna Korona"), która towarzyszyła debiutowi książkowemu Roba Shermana. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje