Książki dopłyną do czytelników łodzią! Wenecja zachęca do czytania

Data: 2020-07-08 07:27:36 Autor: pobarski

Książki, które do czytelnika... przypłyną? To możliwe! Wenecka sieć bibliotek uruchamia nową usługę - niebawem bibliotekarze za pomocą łodzi dostarczac będą czytelnikom książki! 

Obrazek w treści

Biblioteczna łódź to nowa inicjatywa władz Wenecji, która od kilku lat wspiera czytelnictwo i pragnie, by z sieci bibliotecznej korzystało jak najwięcej osób. Teraz samorządowcy wpadli na kolejny pomysł – stworzenia łódki, która dostarczałaby książki. 

Czytaj także: Książki z biblioteki dotrą do czytelników za pomocą… dronów

Skąd ten pomysł? Przepływy po kanałach są jedną z największych atrakcji turystycznych Wenecji. Nic więc dziwnego, że w końcu zdecydowano się wykorzystać tę atrakcję do promocji czytelnictwa. Dodatkowo, dzięki skorzystaniu z kanałów i pływającej barki, ograniczy się emitowanie spalin samochodowych oraz stania w korkach.

Jak przyznają samorządowcy, nowy pomysł zachęcić ma do wypożyczania lektur zwłaszcza tych czytelników, którzy ze względu na swój wiek lub stan zdrowia nie mogą wychodzić i osobiście wypożyczać książek w bibliotekach. Łódka z książkami to także szansa na to, by wypożyczać książki, których akurat nie ma w konkretnej filii. 

Czytaj także: W Szwecji funkcjonuje... pływająca biblioteka!

Nowy projekt został zrealizowany przez władze miasta przy współpracy całej sieci bibliotecznej Wenecji. Uroczyste wodowanie łodzi odbyło się we wtorek, 7 lipca 2020 r. rano przy Ca 'Farsetti na Canale Grande. 

Opracowano na podstawie: PAP / ANSA Nuova Europa 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje