Książkowy spektakl dla najmłodszych na Zamku Książ!

Data: 2012-03-19 12:31:10 Autor: Sławomir Krempa
News - Książkowy spektakl dla najmłodszych na Zamku Książ!

Teatr William-Es z Zamku Książ oraz wydawnictwo Dreams mają zaszczyt zaprosić na prapremierę spektaklu Odwiedzając czarownice, który odbędzie się na Zamku Książ 25 marca 2012 r . o godzinie  12:00 w ramach poranku teatralnego bajkowej sceny Teatru William-Es.


Scenariusz widowiska powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Lidii Miś, która w roku 2004 uhonorowana została Nagrodą Związku Literatów Polskich za najlepszy debiut prozatorski. Po spektaklu odbędzie się również spotkanie z autorką.


Odwiedzając czarownice to opowieść o podróży małej dziewczynki – ośmioletniej Asi, przez świat magicznej baśni. Poprzez karty zaczarowanej książki wnika w nieznany sobie świat, który dzięki jej dobroci zaczyna się powoli zmieniać. Spotyka kolejno siedem czarownic których problemy rozwiązują się dzięki zabiegom owej ośmioletniej dziewczynki. Działania te zaś są tak naprawdę wspierane przez same czarownice, które wdzięczne za pomoc darowują Asi różnego rodzaju magiczne przedmioty, nie wiedząc, że tym samym pomagają wzajemnie sobie, choć od wielu lat pokłócone ze sobą nie spotykają się.

Odwiedzając Czarownice - dziesiąta realizacja Bajkowej Sceny Teatru William-Es, jest kolorową opowieścią pozwalającą wejść nie tylko głównej bohaterce, ale i młodym widzom w zaczarowany świat.


Oto, jak o samej książce piszą czytelnicy i recenzenci:
Odwiedzając czarownice pióra Lidii Miś, to książka absolutnie nietuzinkowa. Kompozycyjnie przemyślana (opowieść wpleciona w baśń, jak w dobieranym warkoczu, po troszeczku:), spójna, mądra, pełna ciepła i magii. A w dodatku świeża i pomysłowa!


Baśń Odwiedzając czarownice to utwór kompilacyjny. Niczym mozaika składa się z elementów pochodzących ze znanych opowieści dla dzieci. Nowatorskie połączenie tradycyjnych motywów w nieco zmienionych wariantach, tworzy świeżą, atrakcyjną dla najmłodszego odbiorcy treść, a zarazem nadaje jej symboliczną wymowę, do której dąży zwyczajowa baśń.

 

Pani Lidia Miś napisała bardzo piękną i wzruszającą baśń. Utwór Odwiedzając czarownice uczy dzieci wrażliwości i miłości do książek. Autorka w znakomity sposób wykorzystała własne oczytanie i zauroczenie literatura dziecięcą!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.