reklama

Księgarze pomagaj±… stworzyć biblioteczki do wideorozmów

Data: 2020-05-29 09:57:02 Autor: pobarski

Odkąd większość pracowników biurowych jest zmuszonych do pracy zdalnej, niezwykle popularne okazały się wideorozmowy na komunikatorach. Pewna księgarnia postanowiła zaoferować nową usługę: dobieranie i poprawianie książkowej scenografii.

Obrazek w treści

Kojarzycie tę aukcję, na której można było kupić kartonową replikę biblioteczki? To jeden z trików, z których skorzystać mogły osoby często odbywające wideokonferencje za pomocą internetowych komunikatorów.

W telewizji często widzimy przeprowadzane na żywo rozmowy z politykami, dziennikarzami czy ekspertami na tle biblioteczek. Jeśli chcemy, by ktoś uznał nas za autorytet, to także za nami powinny pojawić się… odpowiednie publikacje. Na pomysł, by doradzać, jakie książki powinny znaleźć się za nami w formie tła, wpadła jedna z księgarń – Brattle Book Shop.

Jak przyznają księgarze, idea narodziła się, gdy zauważyli w telewizji rozmowę z pewnym ekspertem, za którym stała biblioteczka z niezbyt ciekawymi, uniwersyteckimi publikacjami. W ramach żartu napisali post na Twitterze, w którym zachęcili do kontaktu, jeśli ktoś odczuwa potrzebę konsultacji swojej „scenografii”. Zainteresowanie przerosło ich oczekiwania!

Czytaj także: Targi Książki we Frankfurcie odbędą się w tym roku zgodnie z planem!

Od 7 kwietnia klienci piszą lub dzwonią do księgarni, a pracownicy na podstawie przeprowadzonego wywiadu dobierają odpowiednie książki, które następnie pakują i wysyłają do klientów. Wraz z książkami, pracownicy dostarczają też wskazówki, jak prawidłowo zaprezentować na półkach publikacje, by w czasie wideorozmów zrobiły one odpowiednie wrażenie. Księgarze analizują także posiadane przez klientów biblioteczki, mówiąc, która z pozycji niekoniecznie pasuje kreowanego przez nich wizerunku i co warto byłoby lepiej ułożyć.

Dzięki tym nietypowym usługom, księgarni udało się przetrwać w trudnym okresie pandemii, od marca bowiem, podobnie jak wiele innych sklepów, książnica musiała być zamknięta.

I chociaż kupno książek w celach jedynie dekoracyjnych nie jest czymś, czym można się chwalić, to jednak trzeba przyznać, że wypada znacznie lepiej niż tapeta w książkowe wzory.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesi±ca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci ¶wiata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci ¶wiata 2
Gdy byłem kim¶ innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kim¶ innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda ¶pi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda ¶pi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje