Ma - trzymający w napięciu thriller na Netflix

Data: 2021-03-25 15:04:17 Autor: Przemysław Garczyński
udostępnij Tweet
News - Ma - trzymający w napięciu thriller na Netflix

Tym razem pora na thriller z gatunku tych, które trzymają w napięciu do samego końca. W serwisie Netflix pojawiła się bowiem produkcja Ma, za którą odpowiada reżyser Służacych, Tate Taylor. W głównej roli zagrała nagrodzona Oscarem Olivia Spencer.

Ma to film, którego premiera miała miejsce w 2019 roku. Teraz, dwa lata później, debiutuje na platformie Netflix. Czy warto zainteresować się tym thrillerem?

Ma – opis filmu

Sue Ann (w tej roli Octavia Spencer) wiedzie spokojny żywot we własnym domu. Pewnego dnia Maggie (Diana Silvers) prosi ją o to, by w pobliskim sklepie kupiła jej oraz gronu jej przyjaciół alkohol. Sue Ann zgadza się na to, co więcej - dostrzega w tym pomyśle szansę na zyskanie zupełnie nowych przyjaciół, mimo dzielącej ich różnicy wieku. 

Czytaj także: Zaginione Królestwo Piratów na Netflix – serial dokumentalny o prawdziwych piratach

Kobieta zaprasza dzieciaki do siebie, by mogły zorganizować sobie popijawę w jej piwnicy. Stawia jednak warunki: jedna osoba zawsze musi być trzeźwa, obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia na górę i przeklinania, a wszyscy do Sue Ann mają się zwracać "Ma". Wkrótce jednak okazuje się, że gościnność kobiety zamienia życie nastolatków w piekło.

Ma – obsada

Tan nakręcony w USA thriller w swojej obsadzie ma takie gwiazdy, jak nagrodzona Oscarem Octavia Spencer, którą widzowie powinni pamiętać z takich filmów, jak Służace, Chata czy Siedem dusz., Na ekranie pojawiają się także Diana Silvers (Glass, Szkoła melanżu, Ava), Juliette Lewis (Co gryzie Gilberta Grape'a, Nerve, Sierpień w hrabstwie Osage) oraz Luke Evans (Dziewczyna z pociągu, Szybcy i wściekli 6, Alienista). 

Czytaj również: Wolka - informacje o filmie, opis

Towarzyszą im między innymi: McKaley Miller, Missi Pyle, Corey Fogelmanis, Gianni Paolo i Dante Brown.

Reżyserem filmu jest Tate Taylor, zaś scenarzystą Scotty Landes. Za zdjęcia odpowiadała Christina Voros.

Ma – gdzie obejrzeć?

Film Ma nie jest produkcją nową - jak wspominaliśmy, nakręcono go w 2019 roku. Mimo to, trafił obecnie na platformę Netflix i to właśnie tam należy skierować swoje kroki, by obejrzeć tę trzymającą w napięciu produkcję.

Ma – opinie o filmie

Film Ma ma dość oryginalną fabułę - oto kobieta wpuszcza nastolatków do sowjej piwnicy, by mogli się tam upić. Już sam ten fakt budzi zainteresowanie u widza, co wydarzy się dalej, przez co wyczekujemy niespodziewanego obrotu spraw.

Czytaj również: Komedia o tytule Mała trafiła na Netflix – magia, powrót do szkoły i…..

To dobra, trzymająca w napięciu historia o niespodziewanych zwrotach akcji, która powinna przypaść do gustu każdemu miłośnikowi filmów z dreszczykiem. 

Ma – książki

Film Ma oparty został na autorskim scenariuszu Tate'a Taylora. Oznacza to, że nie jest powiązany z żadną książką. Miłośnikom thrillerów możemy jednak polecić lekturę książki Zanim zasnę, autorstwa S.J. Watsona.

Książkę „Zanim zasnę” można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje